Čáslavští fotbalisté berou dva body, o vítězi zápasu rozhodla třináctá série pokutových kopů

23. říjen 2016, 18:57

Čáslav – Fotbalisté Čáslavi v jedenáctém kole divizní skupiny C na domácím hřišti přivítali celek ze středu tabulky – FK Turnov. Čáslavští hodlali v domácím prostředí odčinit porážku z Chrastavy a získat tři body.

Čáslav – Turnov 1:1 (0:0) pk 9:8

Domácí zahrozili po šesti minutách hry, kdy Maxovu střelu vyrazil gólman Hyka na roh. O pár minut později obral Bodlák na hranici pokutového území o míč hostujícího Cigánka. Následnou střelu čáslavského obránce si ale brankářm Hyka pohlídal. V 18. minutě se zastřelovali také hosté. Cigánkovu střelu z přímého kopu z pětadvaceti metrů ovšem Kubát v poklidu vyrazil na roh. O nejkrásnější okamžik první půle se těsně před pauzou postaral Kunášek. Jeho pohotovu ránu z dvaceti metrů ale akrobaticky vyrazil Hyka.

Ve druhém dějství se čáslavští hráči hnali za vedoucí brankou. Nejprve hostující obraně pláchl Hannich, na jeho následný centr o pár centimetrů nedosáhl útočník Špičák. V 60. minutě si na roh Vančury naskočil opět Špičák. Hyka jeho hlavičku vyrazil a dobíhající Růžička ve stoprocentní šanci promáchl! O dvě minuty později již byla na domácí straně veselo. Maxa využil nedůrazu hostujícího stopera a krásnou střelou přes gólmana Hyku rozvlnil síť – 1:0. Vedení však domácím vydrželo jen sedm minut. Po minutě na hřišti se totiž do míče opřel Papoušek a nádhernou ranou do šibenice nedal Kubátovi šanci – 1:1.  Po třech minutách mohli jít Čáslavští opět do vedení. Únik Strnada ale Vančura zakončil slabou střelou. V 75. minutě hlavičkoval po rohovém kopu Maxa, míč opět dobíhal Růžička, ale ani ve své druhé šanci balón za záda Hyky nepropasoval. V závěru mohli udeřit hosté, ale domácí zachránil na brankové čáře obránce Bodlák. Na druhé straně diváci již po Špičákově umístěné hlavičce zvedali ruce na hlavu, o radost je ale připravil tygřím skokem brankář Hyka.

O vítězi zápasu tak musely rozhodnout pokutové kopy. Po neúspěšných pokusech hostí mohli domácí třikrát v řadě rozhodnout, ale ani jednou rozstřel neukončili. Rozhodnutí přišlo až ve třinácté sérii, kdy se ke své již třetí penaltě postavil Vančura a s přehledem zajistil Čáslavi druhý bod!

„Řekl bych, že se jednalo o kvalitní zápas,“ uvedl po utkání trenér Čáslavi Jiří Antoš. „Nás trošku trápil fotbalový projev. Špatně jsme řešili předfinální a finální fázi- Na druhou stranu jsme měli hodně šancí,“ konstatoval.  „Dva body bereme. Soupeř nehrál vůbec špatně a dobře mu chytal brankář. My jsme neměli kolikrát štěstí v koncovce,“ uvedl Jiří Antoš a navázal: „Mrzí mě, že jsme malou nekoncentrovaností soupeři nabídli vyrovnávací branku, kdy to Papoušek krásně trefil. Penalty jsme měli také ukončit daleko dřív, ale dva body se počítají,“ uzavřel.

Branky: 62. Maxa – 69. Papoušek. Rozhodčí: Raplík - Dujsík, Kotyza. Žluté karty: Vančura – Hyka, Kordík, Šimek. Diváků: 150.

Čáslav: Kubát – Bodlák, Růžička (84. Dastych), Jeníček, Kunášek (90. Frejlach) – Strnad, Vančura, Vebr, Hannich – Maxa, Špičák. Trenéři Jiří Antoš, Radim Truksa.

Turnov: Hyka – Šimek (85. Š. Havel), Novotný, Kordík, Tvrdý – Sedláček, Benek, Dlouhý (68. Papoušek), Beníšek, Cigánek (90. P. Havel) – Horák. Trenér Josef Petřík.

1 Ústí n. O. 11 7 2 1 1 23:8 26
2 Vysoké Mýto 11 7 1 1 2 15:10 24
3 Čáslav 11 6 2 1 2 27:12 23
4 Živanice 11 4 4 1 2 23:13 21
5 Dvůr Králové 11 4 3 1 3 15:16 19
6 Letohrad 11 4 3 1 3 14:16 19