Čáslavští fotbalisté vydolovali z domácího utkání s Chrastovou pouze jeden bod!

14. květen 2017, 20:41

Čáslav – Fotbalisté Čáslavi v dalším kole divizní skupiny C na domácím hřišti přivítali celek Chrastavy. V dresu hostí se představil i bývalý reprezentant Jiří Štajner.

Čáslav – Chrastava 2:2 (0:2), pok. kopy 2:4

Domácí zahrozili již ve čtvrté minutě utkání. D. Dastych zpětnou přihrávkou nalezl Bodláka, jehož střelu vytáhl gólman Zoul. Na skákající míč u pravé tyče pak těsně nedosáhl ve skluzu Antoš. O chvíli později hosté spálili první vyloženou přiležitost. Po brejkovém trháku našel Kouba na hranici penalty Henzla. Ten však nemířil přesně. V 19. minutě se pak za hlavu chytal domácí Antoš. Po skrumáži napálil balón na bránu hostí. Míči se ale do cesty na poslední chvíli připletl jeden z hostujících obránců. O čtyři minuty později našel Štajner kolmicí za obranou domácích Beneše. Útočník hostí v samostatném úniku trestuhodně minul branku domácích!

Ve 25. minutě se již hosté radovali. Na přesný centr Kouby si vyskočil Štajner a přesnou hlavičkou vymetl pavučinu v horním růžku Dastychovy brány – 0:1. O pět minut bylo domácím ještě hůře. Štajner centroval z rohového kopu a Čurgali hlavou trkl míč do sítě – 0:2.

Rozjeté hosty chvíli před poločasovou pauzou výrazně oslabil Beneš, který se za nesportovní chování poroučel předčasně do sprch.

Domácí vrhli v druhém dějství všechny síly do útoku. Trenéři stáhli stopera Maxu a dva hrotové útočníky posílili ještě o Špičáka. Gólman hostí Zoul držel přes dvacet minut čáslavské střelce v šachu. Až v 69. minutě vrátil Bodlák míč před bránu, kde jej hlavou prodloužil Špičák a před Jíchou zbývala již jen prázdná branka – 1:2. V 78. minutě se pak čáslavští fotbalisté dočkali vyrovnání. V pokutovém území prostrčil Špičák míč na Růžičku, který s pomocí teče jednoho z hostujících obránců propálil brankáře Zoula – 2:2. Na tři body mohli ale nakonec dosáhnout hosté. V poslední minutě se M. Rozmajzl řítil ze strany sám na brankáře Dastycha. Ve velmi dobré pozici ale vůbec netrefil bránu.

Utkání skončilo remízou a následovaly pokutové kopy. Domácí střelci zaváhali hned dvakrát. Chrastavští fotbalisté se ani jednou nemýlili, a tak se bonosuvý bod stěhoval na sever republiky.

Trenér Čáslavi Radim Truksa nebyl s výkonem svých svěřenců spokojen: „V zápase nebylo skoro nic dobře. My jsme měli problém se hrou hostujícího týmu. Jeho hráči šli čtyřkrát sami na bránu. Díky jejich špatnému řešení nám nedali více branek,“ uvedl Truksa a navázal: „Měli jsme velmi špatný první poločas, dostali jsme dvě branky. Bohudík jsme další šance přežili,“ konstatoval.

„V poločase jsme změnili rozestavení. Rovnou jsme hráli na tři útočníky. Soupeř hrál v deseti a nám se jej podařilo zmáčknout. Dokázali jsme sice vyrovnat. Poté už jsme další gól nedotlačili,“ řekl Radim Truksa a pokračoval: „Myslím si, že by to ale bylo nespravedlivé, kdybychom získali více než jeden bod. Po předvedené hře a výkonu jsme si to nezasloužil. Hráli jsme v křeči. Řešení situaci nebylo dobré,“ uzavřel.

Branky: 69. Jícha, 78. Růžička – 25. Štajner, 30. Čurgali.

Rozhodčí: Paták – Mudra, Pastyřík. Červená karta: 38. Beneš (Ch). Žluté karty: P. Rozmajzl, Beneš, Štajner (všichni Ch). Diváků: 250.

Čáslav: J. Dastych – Bodlák, Maxa (46. Špičák), Růžička, Kunášek – D. Dastych (67. Strnad), Vebr, Vančura, Hannich – M. Antoš (76. Ronovský), Jícha. Trenéři Radim Truksa, Jiří Antoš.

Chrastava: Zoul – P. Rozmajzl, Kopecký, Uzel, Henzl – Suk, Čurgali (84. Martínek), M. Rozmajzl, Kouba – Štajner – Beneš. Trenér Josef Petřík.