Čáslavští porazili Aritmu Praha a můžou se těšit na zápas s Příbramí

16. červenec 2017, 19:16

Kněževes - Po týdenní tréninku a dvou přípravných zápasech čekal fotbalisty FK Čáslav první soutěžní zápas: V pohárovém duelu narazili na Aritmu Praha a hráli o atraktivního soupeře. Vítěz se totiž v dalším kole postaví bývalému ligovému celku z Příbrami:

Aritma Praha - Čáslav 0:2 (0:2)

Hosté si od první převahy vynutili územní převahu, v osobních soubojích byli agresivnější, přesněji a rychleji kombinovali a svou herní pohodu vyjádřili i brankově: Po rozehraném trestném kopu v 17. min. poslal Dastych přesný centr na hlavu Jíchy - 0:1. Ve 32. min. přidali Čáslavští druhou branku: Akci tentokrát založil Strnad, Vocel vysunul D. Dastycha, který si vychutnal gólmana a míč poslal prakticky do prázdné brány - 0:2. Dlouhé míče domácích brankář Kubát spolehlivě pochytal, ve 35. min. ho snad ohrozila jen hlavička Gajeckého po rohovém kopu, která šla ale nad jeho bránu. Těsně před přestávkou Vocelovo zakončení po rohovém kopu vyškrábl brankář Stareček na další roh a tak se na stavu už nic nezměnilo.

Tempo hry po změně stran přece jen trochu opadlo, ovšem hosté kontrolovali dvoubrankový náskok. Asi nejblíže gólu byla Aritma v 65. min., kdy Gajecký postupoval zleva na Kubáta téměř sám, ovšem čáslavský brankář svůj tým podržel a o postupujícím týmu do druhého kola bylo jasno: V něm Čáslav přivítá v neděli 23. července na hřišti ve Vodrantech Příbram.

"Chtěli jsme postoupit a přivítat Příbram. To se povedlo, jsme spokojení," uvedl trenér Čáslavi Jiří Antoš. "První poločas byl z naší strany velmi kvalitní," zdůraznil. Jeho tým v první půli vstřelil také dvě branky. "Po krásných akcích - v prvním případě po akci Dastycha, kterou zakončil Jícha, ve druhém případě nám vyšla kombinace z tréninku úplně parádně. Mohli jsme přidat i další branky, ovšem soupeře podržel brankář," hodnotil první půli kouč. "Druhý poločas byl dohraný už trochu z povinnosti, také nám trochu došly síly," přiznal a pokračoval: "To jsme trochu čekali, protože jsme měli náročný týden. Jsme ale rádi, že jsme vyhráli s nulou a zápas kontrolovali."

Branky: 17. Jícha, 32. D. Dastych. Rozhodčí: Drábek - Dujsík, Čechlovský. ŽK: Podobský, Hrabák, Vávra - Růžička. Diváků: 40. Aritma: Stareček - Beran, Hrabák, Troníček, Vávra (68. Volek) - Turbák (53. Petrák), Plechatý, Pivrnec, Podobský - Gajecký, Beneš. Trenér Tomáš Kubr. Čáslav: Kubát - Skokan, Růžička, J. Petrů, Kunášek - Strnad (67. Hannich), L. Vebr, Stránský (72. Ronovský), D. Dastych (78. Fuxa) - Vocel - Jícha. Trenéři Jiří Antoš, Radim Truksa.