Čáslavští si došli pro první divizní body v sezoně 2019 - 2020 v zápase se Sokolem Libiš

19. srpen 2019, 10:23

Čáslav - Po prohře v Hlinsku šli fotbalisté FK Čáslav do boje o další body doma: Ve druhém kole divize C přivítali na svém trávníku Sokol Libiš, který před týdnem podlehl doma Letohradu 1:2.

Čáslav - Libiš 3:1 (2:0)

Lepší začátek si domácí nemohli přát: Už ve 3. min. po standardní situaci hostů Vančura založil rychlý brejk a po přesné kombinaci byl Kořínek sám před gólmanem - 1:0. Hosté se prakticky za celý první poločas nedostali do hry a Čáslavští měli další příležitosti ke skórování: V 10. min. Kořínek trestný kop z těžkého úhlu kroutil na zadní tyč, ale těsně minul. V 15. min. ale K. Petrů vysunul po pravé straně Hannicha, po jehož centru Ronovského hlavička zapadla za tyč - 2:0. Ve 21. min. z pravé strany napřáhl Vančura, ovšem jeho tvrdá rána se odrazila od tyče. Ve 22. min. se k zakončení dostal i Strnad, jenže brankář Brožek vytáhl míč na roh. Ve 32. min. po odraženém rohu napřáhl zpoza vápna Richard, jehož střela se sice otřela o tyč, ale nic z toho nebylo. Asi největší příležitost hostům nabídl ve 39. min. Mráz špatnou rozehrávkou, po centru Hamady ale Přibyl na zadní tyči balón do sítě nevměstnal. To ve 41. min. opět zvonila tyč libišské brány, po tvrdé ráně Ronovského, kterého na pravé straně vysunul Strnad. Ve 42. min. se na libišskou bránu hnal Čuchal, jenže Pešek v poslední chvíli jeho únik zastavil. Hosté se potom dvakrát po finálních přihrávkách chytili do ofsajdu, to ale na výsledku nic nezměnilo.

Také druhou půli začali domácí dobře: Už ve 48. min. Mráz hlavičkoval sice do sítě, gól ale rozhodčí pro ofsajd neuznali. V 50. min. zase zaváhání gólmana Brožka nepotrestal Ronovský, ovšem v 51. min. Vančura přihrávkou přes celé vápno nabídl Kořínkovi druhý gólový zápis - 3:0. Hosté se dostali do zápasu až v poslední půlhodině: V 57. min. střelu Bíby po rohovém kopu vytáhl gólman Hartych, v 73. min. Dušek nabídl vyloženou šanci Šobrovi, ten ale pálil vedle! V 85. min. se hosté přece jen dočkali, když Dušek od brankové čáry poslal míč do malého vápna a Hrnčíř korigoval na 3:1. Hostům už zbylo jen málo času a tak se ze všech bodů mohla radovat Čáslav.

„Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, když jsme po obranné standardní situaci skvěle vyřešili brejk. Ve finální fázi naservíroval míč Jelínek nabíhajícímu Kořínkovi a ten nás poslal do vedení,“ popisoval trenér Čáslavi Jakub Svoboda a pokračoval: „Druhou branku jsme přidali znovu po krásné akci. Tu rozjel Petrů, Hannich přidal perfektní centr ze strany a Ronovský nádherně přesnou hlavičkou zvýšil na dva nula,“ rekapituloval.

„První poločas se nám vydařil. Nastřelili jsme třikrát brankovou konstrukci! Vančura, Ronovský a ani Richard ale štěstí při zakončení neměli. Na druhé straně jsme jednou chybovali, když hosté šli po lehké ztrátě míče do přečíslení tři na jednoho. Naštěstí ale nemířili přesně,“ oddychl si Svoboda.

„Ve druhém poločase jsme se hned několikrát dostali do situací, kdy jsme nevyřešili dobře přečíslení. To byla škoda, mohli jsme přidat i další branky,“ mrzelo Jakuba Svobodu.

„Na tři nula pak zvyšoval Kořínek, kterého našel před odkrytou brankou Vančura. Osmdesát minut z naší strany sneslo měřítko. V závěru jsme bohužel lacino inkasovali a vypadli jsme z tempa. Soupeři jsme nabídli ještě jednu šanci, kterou ale nedal,“ popisoval.

„Vítězství jsme nakonec uhájili, nicméně poslednich deset minut zápasu mi trošku kazí dojem z jinak vcelku povedeného utkání z naší strany,“ uzavřel Jakub Svoboda

Branky: 3., 51. Kořínek, 15. Ronovský - 85. Hrnčíř. Rozhodčí: Pekař - Linhart, Bohata. ŽK: Šobr. Diváků: 157.

Čáslav: Hartych - Jelínek, Richard, Mráz, Hannich -  K. Petrů (80. M. Král), Čuchal - Strnad (63. Para), J. Vančura (84. Kurka), Kořínek (75. Mach) - Ronovský (71. Váňa). Trenér Jakub Svoboda.

Libiš: Brožek - Bíba, Macháček, Pešek, Macháč (61. Dobrovolný) - Šobr (80. Šobr), Tylšar (46. Dušek), Beneš, Přibyl - Očovan, Hamada (46. Vaněk). Trenér Luboš Urban.