Derby Čáslav - Kutná Hora v neděli sledovalo více jak devět stovek diváků!

14. leden 2018, 19:35

Čáslav - K očekávanému souboji mezi hokejisty Čáslavi a Kutné Hory došlo v neděli 14. ledna: Zatímco domácí směřují svou přípravu a formu zejména pro blížící se play-off, Kutná Hora bojuje o své bytí a nebytí v krajském přeboru. Čáslavští také chtěli vrátit Sršňům porážku z jejich ledu:

Čáslav - Kutná Hora 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Útulný stadion Čáslavi se k hostům z Kutné Hory ale nechoval vůbec přívětivě: Neuběhla ani první minuta, když Borovanský oteevřel skóre - 1:0. Na základě výzvy čáslavského funclubu pak diváci zasypali led věcmi, které darovali Lize na ochranu zvířat.
Domácí začali s velkou chutí, nastěhovali se do útočného pásma a hosté nevěděli, kam dřív skočit. Jenže Křišťan z dobrého místa pálil nad a v 7. min. Kraučuk z druhé strany nastřelil jen tyč kutnohorské brány. O chvíli později se puku ve středním pásmu zmocnil Sladký, ovšem v tísni brankáře nepřekonal. V závěru první části zápasu měli hosté dvakrát výhodu dvojnásobné přesilovky, jenže ani tu první, více jak minutovou, ani druhou, pětatřicetivteřinovou nevyužili. Asi největší ohrožení pro čáslavskou bránu znamenala nastřelená přihrávka Švejdy, po které Jiráň naštěstí pro Čáslav pálil vedle.

Začátek druhé třetiny patřil hostům: Janata ve 24. min. ztratil puk, jeho chybu ale Jan Tvrdík potrestat nedokázal. Ve 27. min. se už Kutná Hora ale radovala: Brankář Škubal sice nájezd Javůrka ustál, ovšem puk za jeho záda dostal dojíždějící Jiráň - 1:1. Radost hostům ovšem dlouho nevydržela: Ve 28. min. sehráli Čáslavští parádní přesilovku, zamknuli soupeře před jeho bránu a Křišťan vrátil vedení na stranu domácích - 2:1. Vzápětí Ježek ve vyložené šanci netrefil klec Sršňů, ve 32. min. zase Pipek v útočné třetině vybojoval puk, Kraučuk pálil pohotově a tvrdě, ovšem puk sebral výtečným zákrokem do lapačky gólman Jelínek. Ve 33. min. při přesilovce Kutné Hory Švejda adresoval přihrávku Málkovi, který ale netrefil odkrytou bránu Škubala, svůj útok v oslabení k vyrovnání nedotáhli ani M. Jelínek s Jiráněm.

Kutnohorští sahali po vyrovnání ve 46. min., kdy Siváček hledal ve vyložené šanci Javůrka, ovšem místo toho ve 47. min. Pipek našel skulinu u tyče Jelínkovy brány - 3:1. "Hotovo" pro domácí ale nebylo: V 55. min. při přesilovce Sršňů Siváček doklepl vyraženou střelu brankářem Škubalem - 3:2. Více klidu v koncovce prokázali domácí, kteří dovedli zápas do vítězného konce, navíc v poslední minutě pěknou kombinaci v útočné třetině zakončil Ježek prakticky do prázdné brány - 4:2.

"Jsem rád že jsme vyhráli a hlavně jsem rád, že tento zápas máme za sebou," oddechl si trenér Čáslavi Tomáš Topol. "Proti minulému utkání v Kutné Hoře jsme udrželi nervy na uzdě, hráli jsme dobře hlavou a soustředili jsme se jenom na zápas. To si myslím, že rozhodlo," uvedl a dodal: "Rozhodl krásný čtvrtý gól, diváci si přišli na své. Derby maže veškeré předpoklady, šlo o zápas s otevřeným koncem. A pro nás těžký." Podobná utkání Čáslav čekají v případném play-off. "Přesně takto se play-off bude hrát," souhlasil kouč. "Zápasy budou podobně bojovné, bruslivé s velkým množstvím osobních soubojů na hraně pravidel. Bude vyhrávat ten, kdo to mentálně unese a to jsme dnes byli my," dodal.

Podle trenéra Kutné Hory Stanislava Bednáře po počátečním tlaku Čáslavi patřila druhá desetiminutovka první třetiny hostům. "Hru jsme vyrovnali a měli vyloženější šance. Přečíslení tři na jednoho, také jsme měli nájezdy sami na nikoho," upozornil a navázal: "Na to, jak máme mladé mužstvo, nehrajeme špatný hokej, šance ale neproměňujeme celou sezonu." Právě produktivita podle Stanislava Bednáře derby rozhodla. "Před bránou jsme zbrklí, nezkušení," doplnil a přiznal předzápasové obavy: "Čekal jsem, že tady dostaneme deset gólů. Mohli jsme ale nějaký bod uhrát, za stavu 1:1 jsme jim třikrát puk sebrali v rohu, jeli sami na bránu, nedokážeme zakončit ani do prázdné brány. Co na to říci? To je těžké. Trénujeme poctivě, učíme se vše, ale koncovku nemáme. To nás stojí hodně bodů."

Branky a asistence: 1. Borovanský (Kůrka, L. Muras), 28. Křišťan (L. Muras, Sladký), 47. Pipek (Kapec), 60. Ježek (Janata, Borovanský) - 27. Jiráň (Javůrek), 55. Siváček. Rozhodčí: Plášil, Tasch. Vyloučení: 10/9. Využití: 1/1. Diváků: 911. Čáslav: Škubal - Janata, Lang, Borovanský, L. Skokan, Ježek - Kadlec, Kůrka, Křišťan, L. Muras, Sladký - L. Svoboda, Šlejtr, Pipek, Kapec, Kraučuk (Krištof - Pánek, Miler, Šudoma). Trenér Tomáš Topol. Kutná Hora: D. Jelínek - Křeček, Chmelař, Javůrek, Siváček, Dytrych - Švejda, Havelka, M. Jelínek, Jiráň, Jan Tvrdík - Málek, Glaser, Jiří Tvrdík I, Rudolfský, Sádlo (Kunášek - L. Šváb, M. Šváb). Trenér Stanislav Bednář.