Fotbalisté Čáslavi v Kolíně prohrávali už po sedmi minutách 2:0!

9. listopad 2019, 13:05

Kolín - Fotbalisté FK Čáslav se v sobotu dopoledne představili v utkání 14. kola divize C na hřišti FK Kolín. V případě tříbodového vítězství mohli svého soupeře na pátém místě tabulky dostihnout:

Kolín - Čáslav 3:1 (2:0)

Hosté si asi budíček na dopolední zápas natáhli o něco později, na hřišti se totiž dlouho nemohli probudit. Už ve 2. min. zalétl první rohový kop na zadní tyč a Škoda otevřel skóre - 1:0. Aby toho pro hosty nebylo málo, v 8. min. rozhodčí posoudil zákrok Richard v pokutovém území na Bareše jako nedovolený a Vondráček z pokutového kopu upravil na 2:0. Hosté propadali v osobních soubojích, pokud se jich tedy účastnili, a pokud už míč přece jen měli, skončil pokus o útok většinou nepřesnou přihrávkou. Teprve po čtvrthodince se dostali k ohrožení branky Kolína, když Němeček za hranicí šestáctky fauloval Ronovského, jenže Vančura trestný kop odevzdal do rukou Kubáta. Ve 21. min. vypadala nadějně akce, kterou po levé straně táhl Hannich, v šestnáce hledal nabíhajícího Strnada. Ten udělal kličku gólmanovi, jenže v poslední chvíli mu ho na roh ukopnul Šlehofer.

Kolínský tlak vrcholil v 60. minutě a brankář Čáslavi Hartych se měl co otáčet: V 60. min. Škoda hledal Stehna, při jehož šanci vytáhl první skvělý zákrok, vzápětí Stehno kolmicí vysunul Bareše, kterého opět vychytal Hartych a dotřetice si domácí připravili gólovku v 63. min., kdy po rychlém autu domácích Škoda nastřelil míč do šestnáctky a Bareš hlavou minul čáslavskou bránu. Zápas dostal úplně novou záplatku v 68. min., kdy po hosté přenesli hru, Čuchal z levé strany nacentroval před bránu a Ronovský hlavou vykřesal naději - 2:1. To ovšem bylo ze strany Čáslavi vše, Kolín navíc rozhodl ze standardní situace: V 83. min. Kotěrův trestný kop za obranu doklepl Bareš - 3:1.

Kolín rozehrál zápas skvěle, už v 7. minutě vedl 2:0. "Penalta byla jasná, první gól jsme dali po rohu. Věděli jsme, že standardní situace se hostům v posledních zápasech nedaří bránit," naznačil kolínský trenér Petr Pavlík a pokračoval: "Měli jsme dvacet minut jednoznačně pod kontrolou, potom nás postihl výpadek, první poločas se ale už dohrál." V 68. min. se Čáslavští dokázali vrátit do zápasu brankou na 2:1. "Byli jsme celý zápas lepší a z jedné šanci dosteneme gól," zlobil se kouč a doplnil: "Doufali jsme, že se ničeho nelekneme. Hráli jsme aktivně dál a výsledkem byl třetí gól. Výsledek odpovídá průběhu zápasu, byli jsme lepší a o dva góly jsme si vyhrát zasloužili."

Trenér Čáslavi Jakub Svoboda byl po utkání zklamaný: "Náš plán do utkání vzal za své v desáté minutě, kdy domácí skórovali po rohovém kopu a následně z penalty. Sice se jinak v prvním poločase hrálo vyrovnané utkání, ale co je nám to platné, když opět inkasujeme po standardních situacích," litoval.

"Ve druhém poločase jsme bohužel nedokázali domácí celek přitlačit. Sice jsme skórovali po ojedinělé akci, ale domácí tým nám opět odskočil na rozdíl dvou branek po standardní situaci, kterou jsme znovu nedokázali odbránit. Ve druhém poločase nás navíc ve dvou, třech situacích podržel brankář Hartych. My jsme byli směrem do ofenzívy neškodí, a proto jsme zaslouženě prohráli," uzavřel.

Branky: 2. Škoda, 8. pok. kop. Vondráček, 83. Bareš - 68. Ronovský. Rozhodčí: Dohnal - Štefan, Lafek. ŽK: Bareš, Škoda - Richard, Mráz, K. Petrů, Strnad. Diváků: 120. Kolín: Kubát - Škoda (71. Veselý), Štancl, Šlehofer, Koděra - Bareš (90. Zelenka) - Urban (71. Čapek), Stehno (84. L. Šindelář), Němeček, Vácha (88. Rosendorf) - Vondráček. Trenér Petr Pavlík. Čáslav: Hartych - Jelínek (84. Trekoval), Richard (85. M. Svoboda), Mráz, Para (63. Š. Váňa) - Mach (63. Čuchal), K. Petrů (73. M. Král) - Strnad, Vančura, Hannich - Ronovský. Trenér Jakub Svoboda.