Fotbalisté Chotusic si dojeli pro další tři body na hřiště SK Církvice!

12. květen 2018, 20:37

Církvice - 21. kolo okresního přeboru proti sobě postavilo dva sousedy v tabulce: Deváté Chotusice zavítaly na hřiště desáté Církvice. Domácí přitom na svého soupeře ztráceli pouze tři body:

Církvice - Chotusice 1:2 (0:2)

Domácí se sice snažili kombinovat a tvořit hru, gólmana Váňu ale ohrozit pořádně nedokázali. A to ani z "kopce a po větru". To hosté byli daleko nebezpečnější a snadněji se dostávali za obranu Církvice: V 17. min. R. Goliáš poslal dalekonosnou ránu na domácí bránu, míč se odrazil od břevna a dobíhající Hronek ho uklidil do sítě - 0:1. Ještě hůře to s domácími vypadalo ve 28. min.: Kuna poslal jednoduchý míč za obranu,  Tuzar se provlékl do pokutového území a balón předložil před prázdnou bránu J. Goliášovi - 0:2.

Domácí se zvedli až po přestávce, když se v 50. min. prosadil po rohovém kopu na přední tyči Dušek - 1:2. Církvičtí vycítili šanci, snažili se o vyrovnání, jenže i tentokrát pouze "po vápno". I ve druhé půli byly Chotusice nebezpečnější: V 60. min. se Lub. Fedorovič uvolnil u brankové čáry, vrátil míč R. Goliášovi, který jej ale odevzdal přesně do náruče gólmana Foršta. Ještě větší příležitost měl v 77. min. Lub. Fedorovič, který šel sám na církvického gólmana, ale mířil vedle! Přes pozornou obranu hostů se Církvice neprosadila a když šla tvrdá střela Paliiho v 78. min. těsně vedle, na výsledku se už nic nezměnilo.

"První poločas byl z naší strany horší, dostali jsme laciné góly. Začali jsme hrát až za stavu 0:2 a to už bylo pozdě," zlobil se domácí trenér Vladimír Kicner. "Dnes jsme neproměňovali šance a netrefovali bránu, hra ale špatná nebyla. Byl to vyhecovaný, vyrovnaný a dobrý fotbal," dodal.

Chotusický trenér František Onderka připomněl absence ve svém týmu. "Máme zraněné a neměli jsme ani brankáře," upozornil. "Zápas jsme odehráli zkušeně," poznamenal a pokračoval: "Domácí jsou perspektivní a ambiciozní tý, my jsme ale odehráli fantasticky hlavně první poločas. Kdybychom dali ještě další góly, mohlo být rozhodnuto dříve. Ve druhé půli to byl boj, výsledek jsme ubojovali, jsem spokojený."

Branky: 50. Dušek - 17. Hronek, 28. J. Goliáš. Rozhodčí: Netáhlík - Procházka, Lengál. ŽK: Foršt, Kácovský, Vraný - Tuzar, Lub. Fedorovič. Diváků: 140. Církvice: Foršt - Macháček, Kácovský, Dušek, Koblischke - Uhlíř (73. Yuzhaninov), Jungwirth, Novák (59. Koten), Vraný (57. Vocl) - Němec, Palii. Trenér Vladimír Kicner. Chotusice: Váňa - Kuna, Mathes, Žilka, Všetečka - Mar. Hubáček (65. Vetešník), R. Goliáš, Hronek (88. M. Müller), Tuzar - Lub. Fedorovič, J. Goliáš. Trenér František Onderka.