Fotbalisté Paběnic se po vítězství na hřišti SK Církvice vrátili do čela tabulky!

20. říjen 2018, 18:43

Církvice - Fotbalisté druhého týmu tabulky okresního přeboru, Sokola Paběnice zavítali v sobotu k zápasu devátého kola na hřiště devátého SK Církvice:

Církvice - Paběnice 0:1 (0:0)

V prvním poločase míč dostali nejprve hosté, ovšem gól pro ofsajd neplatil, ofsajdový praporek zastavil v nadějné situaci na druhé straně i domácí. Ve 33. min. Duškův trestný kop vytáhl paběnický brankář T. Výborný na roh, více nebezepčných situací ale diváci viděli na druhé straně: Váňovi chyběl k míči krok, později Valdman v tísni pálil vedle a Záhrobský také tísněn obránci nastřelil jen gólmana Foršta.

O osudu utkání rozhodla jediná branka, kterou přinesla 56. min.: Po sražené střele Záhrobského se míč odrazil do vzduchu a Blahník ho poslal hlavičkou přesně do šibenice - 0:1. Hosté potom hrozili rychlými protiútoky do otevřené obrany, v 62. min. jeden z nich zakončil Valdman vedle. S přibývajícími minutami se domácí více tlačili před bránu hostů, prosadit se ale nedokázali a tak si všechny body připsali hosté. Jelikož Malín prohrál s Kaňkem, posunuly se Paběnice zpět do čela tabulky.

"Soupeř byl fotbalovější a lepší po celý první poločas, což po přestávce potvrdili vstřeleným gólem," hodnotil zápas církvický trenér Vladimír Kicner a dodal: "My jsme tam nějaké šance také měli, škoda, že jsme jeden, dva brejky nedotáhli, zápas mohl být asi zajímavější, kdybychom šli do vedení. Potom už jsme museli otevřít obranu."

V Paběnicích tři body samozřejmě berou. "Bylo to ale těžké utrpení. Moc tomu nepřidal ani rozhodčí," naznačil Michal Blažek z Paběnic. "Měli jsme sice více ze hry, ale nedokážeme proměňovat šance. To je naše velká bolest z posledních zápasů, střílíme pánu bohu do oken," doplnil.

Branka: 56. Blahník. Rozhodčí: František Křivka. ŽK: Uhlíř, Dušek - Valdman, Sedláček. Diváků: 100. Církvice: Foršt - Uhlíř, Dušek, Novák (46. Netáhlo), Koten - Malyjurek (82. Nývlt) - Protsyk (66. Yuzhaninov), Jungwirth, Palii, Němec - Vidlák. Trenér Vladimír Kicner. Paběnice: T. Výborný - Jak. Oliva, M. Svoboda, M. Růžička (64. D. Mužátko), Sochr (46. Blažek) - Záhrobský, Blahník (83. Sedláček), Váňa, Vetešník, Veselý - Valdman. Trenér Jaroslav Vlach.

1 Paběnice 9 7 1 0 1 27:6 23
2 Malín 9 7 0 0 2 24:12 21
3 Kaňk 8 6 0 0 2 22:7 18
4 Suchdol 9 5 1 0 3 20:9 17
5 Malešov 9 5 0 0 4 24:16 15
6 Tupadly 8 4 1 1 2 18:12 15
7 Zbraslavice 9 2 4 0 3 11:23 14
8 N. Dvory 9 3 0 3 3 16:14 12