Basketbalisté Kolína v sobotu podali v historii NBL jeden z nejlepších výkonů

26. listopad 2016, 23:22

Kolín - V 13. kole Kooperativa NBL podlehl doma BC Geosan Kolín týmu ČEZ Basketball Nymburk 79:83.

Basketbalisté Kolína podali v historii NBL jeden z nejlepších výkonů proti Nymburku, ale ani to jim nebylo nic platné. S mistrem prohráli po boji 79:83.

„Prohrát o čtyři body s Nymburkem nás hodně mrzí. Byli jsme kousek od vítězství,“ konstatoval kolínský kapitán David Machač

Pokud budeme hrát nadále jako dnes, tak to bude jenom dobře. Myslím si, že dnes jsme odehráli jeden z nejlepších zápasů s Nymburkem, co jsem v Kolíně,“ dodal.

Sehráli jsme velice těžké utkání. Kolín předvedl velmi dobrý výkon. Myslím si, že je to tým, který každoročně patří do TOP 5 v České republice. V prvním poločase jsme trošku zaspali, nechci říci, že jsme to podcenili, ale Kolín náš trošku zaskočil a nakonec jsme ten zápas dotáhli do šťastného konce. Vyhráli jsme asi i díky tomu, že máme větší zkušenost s takovými koncovkami. To byl asi hlavní důvod našeho těsného vítězství,“ řekl bývalý hráč Kolína a nyní opora Nymburka Martin Kříž

Já jsem měl možnost tady hrát. Vždy, když přijde plná hala, tak je tady skvělá atmosféra. Zvlášť na zápasech proti Nymburku,“ dodal.

Nymburk přijel do Kolína v roli obrovského favorita. V předchozích dvanácti duelech ani jednou nepohrál. Svoji dominanci ukazoval již od začátku. Za šedesát vteřin vedl 7:0. Lidé se začali po sobě dívat. Nevěřili svým očím. To ale ještě netušili, jakým směrem se bude zápas vyvíjet.

Kolín v první čtvrtině tahal za kratší konce provazu. Po Skinnerově proměněných šestkách vedl 18:15, soupeř ale dokázal do klaksonu stav otočit (18:20).

Začátek druhé čtvrtiny patřil kolínským hráčům. Hlavně pak Skinnerovi a Kerrovi. První zaznamenal pět bodů, druhý čtyři. Za dvě a půl minuty byl stav 27:20.

Medvědi si v dalším průběhu drželi mírný náskok. Zvučného soupeře, který má na soupisce několik reprezentantů, se nezalekli. Vedení si drželi až do 26. minuty, kdy se trefil Kříž (49:50).

Na tahu byl zase Kolín. Po Machačově koši si vzal zanedlouho vedení zpět (58:57). To se nelíbilo Lawrencovi, který svým košem uzavřel stav po třech čtvrtinách na 58:59.

Začátek čtvrté periody patřil Kolínu. V rychlém sledu se prosadili Machač, Kerr a Skinner. Hala bouřila, protože domácí vedli 64:59.

Na to reagoval Nymburk oddechovým časem. A domluva trenéra pomohla. O pár vteřin později po Rossově koši vedli hosté 66:68. Nic ale nebylo z pohledu Kolína ztraceno. Jenomže v krátkém sledu přidal Nymburk další koše a poprvé v zápase se dostal do dvouciferné výhody (69:79). Do konce utkání chybělo dva a půl minuty. Zdálo se rozhodnuto. Jenomže Medvědi opět ukázali, že se nevzdávají lacino. Začali stíhací jízdu. Patnáct vteřin před koncem proměnil Kerr jednu šestku a snížil na rozdíl tří bodů (79:82). Hala bouřila. Diváci cítili ve vzduchu prodloužení. K tomu však nedošlo. Kolínu nevyšel poslední útok a Ross proměnil jednu šestku. Konec nadějí.

I tak odcházeli kolínští hráči z palubovku jako vítězové. Alespoň v očích domácích fanoušků. Letos nebyl ještě nikdo tak blízko skalpu třináctinásobného mistra. Diváci ve vyprodané hale jim tleskali ve stoje!

Dalším důkazem skvělé hry Kolína je, že Garret Kerr byl vyhlášený nejlepším hráčem zápasu. A to se stává málokdy, aby cenu dostal někdo z poraženého týmu. Jeho 15 bodů a zejména 17 doskoků je ale úctyhodným počinem!

„Především bych rád poděkoval divákům za parádní atmosféru. Už potřetí za sebou byla hala vyprodaná. Diváci nás opět velmi podpořili a vytáhli z hráčů poslední síly. Zahráli skvělé utkání s týmem, který průměrně vyhrává o 36 bodů,“ uvedl trenér Kolína Predrag Benáček.

Odehráli jsme dobré utkání, ale udělali jsme pár chyb, hlavně v obraně v poslední čtvrtině a soupeř to uměl potrestat. Nemám klukům co vyčítat, opravdu bojovali. Hráli jsme tak, jak jsme chtěli a myslím, že jsme byli velmi blízko k vítězství. Síla Nymburka v závěru a větší počet hráčů, kteří to byli schopni odehrát, nakonec rozhodlo toto dramatické utkání,“ dodal.

Byl to velice dobrý zápas se skvělou atmosférou. Kolín je velmi dobrý tým s dobrým koučem. Hrál dobře a my jsme byli v prvním poločase velice ospalí. Kolín toho dokázal využít a potrestat nás. V takovýchto zápasech rozhodují maličkosti, což jsme si museli říci během přestávky,“ řekl po utkání trenér Nymburka Ronen Ginzburg

Body Kolína: Bakić Bojan 19, Kerr Garret 15, Skinner Lee Edward 15, Machač David 13, Dixon Chris 10, Hunt Jimmie 4, Ličartovský Štefan 3, Bálek David 0, Harčár Pavel 0, Koláčný Lukáš 0, Rovenský Lukáš 0, Vocetka Michal 0

Body Nymburka: Sant-Roos Howard 17, Allen Bryon 14, Meier Anthony 14, Hruban Vojtěch 10, Lawrence Eugene Elliot 9, Benda Petr 7, Kříž Martin 5, Peterka Martin 3, Simpson Diamon 2, Welsch Jiří 2, Kolář Martin 0, Svoboda Matěj 0