11. srpen 2014, 10:31
(aktualizováno: 11. srpen 2014, 10:39)

Kutná Hora - Dačického 12, tradiční srpnový běh v okolí Kutné Hory v režii Clubu deportivo Kutná Hora, přivítal o uplynulé sobotě rekordní počet účastníků. Do parku Pod Vlašským dvorem dorazilo téměř 250 závodníků!

Bohatý doprovodný program - divadlo, stánek s běžeckým oblečením, skákací hrad pro děti, živá hudba - přilákalo i velké množství diváků. V tropickém počasí zvítězil Miloš Kratochvíl z SKP Hvězdy Pardubice, který vyhrál v čase 41:56, před Vlastimilem Fleglem z Vrchlabí (42:55) a Josefem Vodičkou (45:12). Na skvělém čtvrtém místě skončil domácí Jiří Zajíc startující za HZS Kutná HOra za 45:19. Do top10 se vešel i další domácí závodník Jakub Černý ze Sokola Kaňk, čas 45:30 znamenal páté místo.

Mezi ženami doběhla nejrychleji loni třetí Daniela Havránková ve skvělém čase 48:31, další v pořadí byly Lucie Johaníková a Adela Esentierová.