12. červenec 2014, 18:11
(aktualizováno: 12. červenec 2014, 18:15)

Kutná Hora - Fitness centrum Kutná Hora, Pavel Zadražil a Jiří Dejmal připravili pátý ročník závodu siláků s názvem "Strongman Kutná Hora 2014 - OPEN". Siláci se v Kollárově ulici za bouřlivé divácké kulisy utkali v disciplínách - tahání kamionu, držení aut na plošinách, zvedání klády o hmotnosti 145 kg nad hlavu, přenášení kufrů o celkové hmotnosti 300 kg, kombinace zvedání betonových koulí 135 - 170 kg a převraceni pneumatiky 650 kg.

Třetí místo v domácí soutěži obsadil Pavel Zadražil. Po disciplíně držení aut na plošinách klesl na kolena a chytil se za ruku. "Před čtrnácti dni jsem si na závodech natrhl sval. Jelikož byly závody minulý i tento týden, tak se to nezahojilo," vysvětlil a dodal: "Dneska jsem to na první disciplíně odvařil, na držení aut jsem do dodělal. Prasklo mi tam a bolí to." V poslední disciplíně, tzv. kombinace, zvedání atlasových kamenů a otáčení pneumatiky se "kousl" a skvělým výsledkem si zajistil bronz. "Jakmile kouli chytnu, tak už bolest nevnímám, teď ale ruka zase bolí jako čert," přiznal.

Jiří Dejmal zůstal na čtvrtém místě těsně pod stupni vítězů. "Závody jsou výborné, počasí skvělé, přišlo hodně diváků," rozhlížel se. Vlastní výkon ale druhého zástupce Kutné Hory v soutěži neuspokojil. "Poslední disciplína mě zklamala. Největší koule byla od prachu, na rukou jsem neměl vosk, tak mi spadla. To mě naštvalo," řekl.

Soutěž rozhodovala největší ikona Strongman sportu v Čechách - Jan Šalata. Moderoval jako každý rok Leoš Kubeš. "Byl to skvělý den," komentoval své první místo Jiří Vytiska.