Foto, video: Mladší žáci FBC Kutná Hora odjeli ze Sedlčan s druhým místem

12. prosinec 2016, 08:14

Sedlčany - Další mistrovský turnaj sehráli mladší žáci FBC Kutná Hora v neděli v Sedlčanech. Ve skupině porazili Panthers s Benešovem a první porážku v turnaji jim přichystala až ve finále Mladá Boleslav:

Kutná Hora - Panthers 3:1 (1:0)
Kutnohorští zasypali brankáře soupeře velkým množstvím střel, vypracovali si několik dobrých šancí, z kterých se v prvním poločase ujala jedna. Hned po rozehrání druhé půle Kutnohorští zvýšili na 2:0 a přidali i třetí gól, v závěru Panthers korigovali na 3:1.

Kutná Hora - Benešov 6:4 (2:1)
Z vyrovnaného prvního poločasu si Kutnohorští odnesli jednogólový náskok, o který ovšem po změně stran po chybě v rozehře velmi záhy přišli. Ba co víc - ze standardky inkasovali třetí gól a po čtvrté brance Benešova se situace Kutné Hory zdála kritická. Ovšem Kutnohoráci se nadechli k mohutnému závěru, ve kterém soupeře smetli čtyřmi brankami a zajistili si finále neděleního turnaje

Finále: K. Hora - M. Boleslav 2:5 (1:2)
Do finálového zápasu vstoupili Kutnohorští skvěle: Po přesném výhozu gólmana Zlatohlávka načal skóre Malina - 1:0. Jenže dobře hrající soupeř ještě do přestávky skóre otočil a krátce po změně stran přidal třetí branku. Kutná Hora se kontaktním gólem na 2:3 ještě na chvíli dostala zpět do zápasu, na lépe kombinujícího, důraznějšího a rychlejšího soupeře už neměla.

Kutná Hora celkem: Zlatohlávek 0+1, A. Svoboda, Crkal 1+0, Holub 2+0, Kopecký, Martínek 0+2, Vašíček 1+0, Pikhart 0+1, Pompa, Pařez, Kovalda 2+2, Malina 3+1, Zoufalý, Trpišovský, Kodaj 1+1.