26. březen 2018, 10:12

Čáslav - Finálovým zápasem v neděli večer vyvrcholil premiérový ročník Čáslavské amatérské hokejové ligy - CAHL. A z vítězství se radoval třetí tým základní části - HC Fitness Paty. Ten porazil vítěze základní části HC Koudelníci 8:4 (3:3, 4:0, 1:1).

V samotném utkání si celek Fitness Paty vypracoval více šancí, Koudelníci dokázali v první části utkání vymazat dvougólové vedení soupeře na 3:3. Jenže prostřední pasáž finále se jim hrubě nepovedla, tým Fitness Paty si pohodlný náskok v poslední třetině pohlídal a mohl tak slavit premiérové vítězství v soutěži.

"Soupeř dal více gólů, čekal na brejky. Rozhodla jeho trpělivá hra," shrnul zápas Jiří Cepek, který vedl tým tentokrát jenom z lavičky. To Miroslav Paták z HC Fitness Paty si užíval pohár a bezprostřední oslavy na ledě. "Finále rozhodla naše velká chuť a touha, podobný zápas jsme hráli poprvé. Na rozdíl od zkušeného soupeře," připomněl a pokračoval: "Oceňuji, jak Koudelníci hráli korektně. I když jim to tam ve druhé třetině napadalo, k ničemu se neuchýlili a více jak stovka diváků mohla vidět hezký hokej." A kam mistři čáslavského hokeje vyrazili oslavovat? "No přece do fitka, ne?" smál se Miroslav Paták.