23. leden 2016, 22:00

Kolín - Dramatickou bitvu se smutným koncem mají za sebou basketbalisté Kolína. Proti Ostravě ještě na konci třetí čtvrtiny vedli o koš, v závěru však vyrobili několik chybiček, čehož soupeř využil a nakonec dovedl zápas k výhře 85:80

Chtěli jsme vyhrát, ale Ostrava si to zasloužila víc. Víc bojovala,“ přiznal trenér Kolína Predrag Benáček

Po utkání se Svitavami jsme si řekli, že pojedeme do Kolína vyhrát. A to se nám podařilo. Spokojenost je na naší straně, protože tahle výhra je pro nás velice důležitá. Klukům gratuluji,“ uvedl trenér Ostravy Dušan Medvecký

Kolín od začátku ztrácel. Když bylo nejhůř, Ličartovský zamířil za tři body. Když proměnil třetí v pořadí a po něm se dokázal prosadit ještě za dva body McEachin, vedli domácí o pět bodů (22:17). Ostravě se však podařilo vyrovnat.

Začátek druhé čtvrtiny patřil Kolínu. Po Horákově pokusu za dva a Vocetkově za tři body to bylo opět o bodů bodů. Na tahu byla zase Ostrava. A opět byla úspěšná. Po Urbánkově trojce vedla 31:29. Kolín měl Ličartovského. Ten svoji čtvrtou trojkou v zápase vrátil vedení na stranu domácích. Horák pak proměnil svoji střelu za dva body a opět to bylo veselejší (36:31).

Hosty držel nad vodou Kerr. Po jeho koši s faulem vedli minutu a deset vteřin před koncem druhé části 39:38. Do šaten odcházeli v lepší náladě ale hráči Kolína (43:42).

To jim však nevydrželo dlouho. Po změně stran zamířil přesně Kerr, Číž a Koloničný s faulem (43:49). Kolín téměř čtyři minuty nedal koš. Jako první se trefil McEachin. Jenomže po dalším koši Kerra s faulem vedla Ostrava o šest bodů (46:52).

Domácí do konce třetí čtvrtiny zabrali a nepříznivý výsledek i otočili (60:58).

Bylo to kdo s koho. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Lepší mušku nakonec měli hráči Ostravy. Minutu a dvacet čtyři vteřin před koncem vedli o sedm bodů (80:73). Fanoušci v hale Spojů už pomalu odcházeli. Ve výhru nevěřili. Málem se ale stal zázrak. Skinner čtyřmi body v rychlém sledu zadělal na drama. Do konce chyběla jedna minuta. Hosté si ale vedení udrželi. V závěrečných vteřinách ho ještě navýšili. Nakonec slavili výhru 85:80.

Ostrava dnes zaslouženě vyhrála. Byla pořád blízko, nebo jen pár bodů za námi. Přišli jsme v závěru do vyrovnané koncovky, kterou jsme nezvládli, hlavně díky naší špatné obraně. Toto je již třetí utkání, kdy nemáme hráče, který by ubránil Kerra, ten nám dělá obrovské problémy. Prozatím na to nemáme řešení,“ posteskl si trenér Kolína Predrag Benáček. „Dnes jsme hráli bez šťávy, ani jeden z hráčů nezasprintoval v průběhu celého utkání do obrany, ani do útoku. Myslím si, že můžeme a chceme hrát ještě lépe,“ dodal Benáček

Příchodem dvou Srbů získala naše hra hlavu a patu. Tím, že Petr Bohačík je nemocný, tak se nám to trochu narušilo, nicméně kluci dneska odehráli výborný zápas. Pořád jsme byli Kolínu na dostřel, to bylo důležité, protože když se Kolín dostane do herní euforie, jak bylo vidět proti Opavě, kdy dal přes 40 bodů za čtvrtinu, tak je potom nezastavitelný. My jsme chtěli být pořád na dostřel, což se nám podařilo a šli jsme do celkem vyrovnané koncovky. Ubránili jsme Bakiće, který nám minule dělal velké problémy. Dnes jsme byli i produktivní v útoku, což kdysi nebývalo,“ konstatoval kouč Ostravy Dušan Medvecký.

Nepodařilo se nám dostat do rychlejšího rytmu, abychom odskočili ve skóre. Trošku jsme se i trápili v útoku, zejména ve třetí čtvrtině, kdy nám tam nic nespadlo a ani jsme si nevytvořili žádné jednoduché zakončení, a to že Ostrava zůstala na dostřel, nás asi stálo vítězství. Já sám jsem udělal nějaké chyby v závěru,“ sypal si popel na hlavu autor 14 bodů Kolína Štefan Ličartovský.

Myslím si, že dnes to bylo hlavně o naší vůli, protože my jsme opravdu strašně moc chtěli, byli jsme nahecovaní. Tým si dobře sedl po příchodu dvou Srbů, takže jsme si na hřišti začali více vyhovovat, než tomu bylo v předešlé půlce sezony. Hráli jsme koncentrovaně celých čtyřicet minut. Když nám něco nevyšlo, Kolín trochu odskočil, dal nějaký fastbreak, tak jsme tu sérii hned zastavili a to dnes rozhodlo, že jsme nenechali jít Kolín do žádného trháku a pořád jsme se drželi a na konci je přehráli. U nás panuje obrovská spokojenost,“ řekl po utkání rozehrávač Ostravy Adam Číž.

Body Kolína: Horák Ladislav 17, Bakić Bojan 15, Skinner Lee Edward 15, Ličartovský Štefan 14, McEachin Christopher 6, Vocetka Michal 5, Glover Showron 4, Machač David 4, Aušprunk Karel 0, Haarčár Pavel 0, Hunt Jimmie 0, Koláčný Lukáš 0

Body Ostravy: Kerr Garret 23, Číž Adam 14, Oluić Milan 14, Igrutinovic Luka 12, Bratčenkov Vojtěch 10, Koloničný Jan 5, Klímek Daniel 4, Urbánek Adam 3, Jančík Vojtěch 0, Landor Jan 0

STŘELBA 3B.: 25/8:18/5