8. listopad 2015, 10:10

Kolín - V 9. kole Kooperativa NBL prohráli v sobotu 7. listopadu basketbalisté BC Geosan Kolín s týmem Ariete Prostějov 60:71.

Body Kolína: Vocetka Michal 17, Allen Antonie Derrick 15, Horák Ladislav 11, Bakić Bojan 6, Machač David 6, Skinner Lee Edward 3, Hunt Jimmie 2, Aušprunk Karel 0, Faifr Samuel 0, Harčár Pavel 0, Ličartovský Štefan 0, Rovenský Lukáš 0
Body Prostějova: Marko Roman 15, Palyza Lukáš 13, Tomanec Jan 13, Slezák Pavel 12, Šteffel David 10, Roseboro Brett Evan 4, Peterka Ondřej 3, Kouřil Radovan 1, Dokoupil Petr 0, Sehnal Marek 0

Z TISKOVÉ KONFERENCE PO UTKÁNÍ

Predrag Benáček (trenér BC GEOSAN Kolín): Gratuluju Prostějovu. Dneska byli lepší a zaslouženě vyhráli. Porazili nás na doskoku, v počtu úspěšnosti střelby a porazili nás ve ztrátách, kterých jsme my měli víc. Musím říct, že moji hráči bojovali, maximálně jak mohli, ale to dneska nestačilo na Prostějov, hlavně s tím naším výkonem v útoku, kdy několik našich opor nepodalo ten výkon, který jsme čekali. Taky musím říct, že jsme hráli dobrou obranu. Dostal od Prostějova 71 bodů to není špatné. Prostějov je výborný tým s velmi dobrýma střelcema trojek na perimetru a třemi výbornými pivoty pod košem. Těžko se hraje a těžko se brání, hrozně chytře využívali všechny ty svoje schopnosti, možnosti a kvalitu. Gratuluji ještě jednou.

Michal Vocetka (hráč BC GEOSAN Kolín): Já si myslím, že tento zápas rozhodl první poločas, kde nás Prostějov nepustil vůbec do nějakého rytmu v útoku a na každý koš jsme se hrozně nadřeli, takže to asi rozhodlo v prvním poločase. Ve druhém poločase se to trochu zlepšilo, ale zase když jsme se přitáhli zpátky, tak naše chyby, kdy si to kolikrát ukopneme, nebo to prostě dáme z ničeho soupeři do rukou. Šlo to pak zpátky na 10 bodů a už jsme s tím pak nic neudělali, protože jak říkám, každý se dnes v tom zápase, v útoku, hledal a nebyl to náš způsob hry jak hrajeme, nebo jak bychom chtěli hrát doma.

Zbyněk Choleva (trenér Ariete Prostějov): My jsme přešťastní za vítězství. Odehráli jsme těžký zápas v Kolíně, jako vždy se to vítězství rodilo v obraně kde jsme od začátku byli pozorní a tlačili jsme. Bakiče jsme nenechali rozehrát a snad to bylo naší obranou, že jsme nutili domácí ke ztrátám a k těžkým střelám. Takže jsme takřka celý zápas drželi velmi nízké skóre, což pro domácí bylo těžké a my jsem v důležitých momentech dali důležité body, buďto trojku, nebo dobrou spolupráci až pod koš a také jsme se drželi na přijatelných ztrátách a myslím, že jsme vládli na doskoku, takže my jsme s výkonem spokojeni a šťastní spěcháme na vlak.

Roman Marko (hráč Ariete Prostějov): Já si myslím, že bych zopakoval to, co říkal trenér. My jsme se chytli dobrou obranou a rychle jsme se dostali do vedení o nějakých 10 bodů. Já si myslím, že to vedení mohlo být i daleko vyšší, bohužel jsme tam ztratili pár míčů, udělali jsme kroky, hodili jsme míč do autu, nebo jsme nedali nějaký jednoduchý koš. Začátek druhého poločasu jsme začali trošku nekoncentrovaně. Kolín toho využil, chytli se nějakýma střelama a najednou to byla plichta. Naštěstí poté jsme začsli hrát tak, jak jsme chtěli. Přitvrdili jsme v obraně a měli jsme rychlý přechod do útoku, z toho jsme dali pár jednoduchých košů z pod koše, nebo jsme vyhazovali na trojku, odkud byli naši střelci úspěšní a opět jsme se dostali přes 10 bodů do vedení. Naštěstí jsme to udrželi, jsme za to rádi, protože v Kolíně je všechno možné. Tady můžete vést i o 20 bodů a oni to můžou dotáhnout, takže jsme rádi, že jsme to uhlídali a že jsme tady vyhráli. Potřebovali jsme toto vítězství, protože jsme teď třikrát vyhráli doma a chtěli jsme to potvrdit i někde venku, kde se nám zatím moc nedařilo, takže jsme rádi, že se nám to povedlo.