11. prosinec 2016, 09:14

Kolín - V 15. kole Kooperativy NBL zvítězil domácí tým BC Geosan Kolín nad Slunetou Ústí nad Labem 88:75.

Hráči Kolína se rychle oklepali z pohárové porážky proti Pardubicím a v dalším kole Kooperativa NBL porazili na domácí palubovce Ústí nad Labem 88:75. Díky tomu se posunuli v tabulce na páté místo.

Měli jsme za cíl porazit Ústí, a to se podařilo. Chtěl bych pogratulovat klukům, protože zápas odehráli naplno. Bojovali a měli velkou touhu vyhrát,“ uvedl trenér Kolína Predrag Benáček.

Gratuluji domácím k naprosto zaslouženému vítězství. My jsme odehráli dva různé poločasy. První špatný, druhý dobrý,“ konstatoval trenér Ústí Antonín Pištěcký.

V úvodu to vypadalo na další přestřelku mezi oběma týmy. Téměř každý útok skončil košem. Hlavně Ústí se činilo. Proměnilo šest střel v řadě.

Kolín drtivý nástup hostů přečkal a postupně se rozjížděl. Hlavními dirigenty se stali Bakič, Skinner a Kerr. Především díky této trojici náskok domácích narůstal.

Na začátku druhé čtvrtiny zaznamenali Medvědi šňůru třinácti bodů v řadě, dostali se do pohodlného vedení, které v dalším průběhu ještě navýšili. V jednu chvíli vedli o jednadvacet bodů. Vypadalo to na debakl.

Dva body jim chyběly k tomu, aby vymazali ztrátu z prvního vzájemného duelu. Bylo otázkou, jestli se jim to povede. Nakonec nepovedlo. Ještě po třetí čtvrtině to sice vypadalo nadějně (68:50), Ústí se ale z úvodního šoku vzpamatovalo a nakonec odjelo domů s přijatelnou porážkou.

Musím říct, že jsem na konci druhé čtvrtiny a v průběhu třetí přemýšlel nad výhrou o magickou hranici 23 bodů, o které jsme prohráli v Ústí. To se ale nepovedlo. Ústí jsme zaskočili v průběhu prvního poločasu naší dobrou obranou. Soupeř udělal 15 ztrát za zápas a to je opravdu hodně. My jsme z toho těžili, zejména Skinner. Utkání se rozhodlo v prvním poločase,“ podotkl Predrag Benáček.

Do zápasu jsme nevstoupili špatně. První čtyři minuty jsme hráli basket, který jsme chtěli a nebyl z toho vůbec špatný výsledek. Nicméně ve chvíli, kdy Kolín přitvrdil v obraně, řekl bych až na hranici samého faulu, tak jsme nebyli schopni se s touto situací popasovat. Nešli jsme do toho důrazně, nebyli jsme chytří, nešli jsme si pro fauly okolo té agresivní obrany a pramenila z toho spousta ztrát. Výsledkem je 15 ztrát do poločasu, které bohužel domácí trestali rychlým protiútokem a koši většinou jeden na nula. Ani jsme se nevraceli. Zbylých patnáct minut bylo vidět to staré Ústí, které přijede ven a předvede odevzdaný výkon,“ poznamenal Antonín Pištěcký.

„Něco jsme si řekli v šatně. Myslím, že druhý poločas byl diametrálně odlišný. Ale i tak se ukazuje, že pro nás jakýkoliv získaný míč je vlastně míč za trest. Jsme schopni jej do tří sekund od získání odevzdat. Dnes to domácímu týmu velice pomohlo. Byť jsme jich měli dnes jenom šest, tak minimálně pět jsme poslali do autu. Takže toto je hlavní důvod porážky. Nevím, jestli má cenu komentovat, že jsme za celý zápas vystřelili pouze osm trestných hodů. Bavíme se o tom dnes a denně. Jediný hráč, který byl agresivní do koše, byl Filip Šmíd,“ dodal.

Zápas se rozhodl v prvním poločase. Zejména na přelomu první a druhé čtvrtiny. Tu jsme hráli o hodně více aktivněji než soupeř. Ústí ztratilo hodně balonů, ale i dopředu jsme hráli daleko lépe než soupeř. Ve druhém poločase jsme trošku zpomalili. Je to škoda, rozdíl ve skóre mohl být vyšší. Myslím, že zápas byl z naší strany dobře zvládnutý a vítězství se počítá,“ řekl autor dvou kolínských trojek Michal Vocetka.

„V prvním poločase jsme nepředvedli hru, se kterou jsme sem přijeli. Ztratili jsme 15 míčů, zaskočila nás dobrá obrana Kolína. Měli nás dobře načtené, všechny akce, které jsme hráli, tak jsme hráli do přebrané nebo připravené obrany. Nic jsme z toho nedokázali vytěžit. O osudu utkání se rozhodlo v prvním poločase. Druhý jsme dokonce vyhráli a je jenom škoda, že jsme tak nedokázali hrát od začátku,“ uvedl jeden z nejlepších hráčů Ústí Filip Šmíd.

Body Kolín: Bakić Bojan 24, Skinner Lee Edward 18, Kerr Garret 17, Dixon Chris 9, Hunt Jimmie 8, Machač David 6, Vocetka Michal 6, Bálek David 0, Harčár Pavel 0, Horák Ladislav 0, Koláčný Lukáš 0, Rovenský Lukáš 0

Body Ústí: Pecka Ladislav 15, Smith Khristian 15, Thompson Michael Lamar 13, Abercrombie Cory 12, Šmíd Filip 9, Šteffel David 4, Bosák Pavel 3, Igrutinovic Luka 2, Votroubek Stanislav 2, Maděra Jan 0, Zach Daniel 0

Nejlepší hráč: Lee Skinner

Součástí doprovodného programu byly i děti z kolínské 1. Základní školy třídy 2.A, které pod vedením třídní učitelky Anety Vavrincové a Ivany Koláčné předvedly taneční vystoupení Vánoce v pohádce. Atmosféru akce svým objektivem zachytil fotoreportér svoboda.info Pouliční fotograf.