10. září 2018, 09:07

Kolín - Letos už po páté se v Kolíně pod Novým mostem sešli mladí příznivci adrenalinu, aby poměřili síly na POD MOSTEM CUPu 2018 - lezeckých závodech pro mládež do 16 let pořádaných každoročně spolkem Horolezci Kolínska z.s. I přes nepřízeň počasí dorazilo dost borců nejen z Kolínska, ale i ze vzdálenějších míst republiky.

Závodilo se v několika věkových kategoriích v lezení na obtížnost stylem FLASH ( nejmladší kategorie TOP ROPE - s horním jištěním, děti od 10 let PINK POINT - závodník sám cvaká postupové jištění, takže je tu i šance se trochu "proletět".

Nejvíce závodníků bylo z kolínského HOPSUKu, ti také získali nejvíce medailí. 3 zlaté ( Tomáš Klepetko - kat. do 16 let, Tomáš Markov a Denisa Holečková - kat. do 13 let),

4 stříbrné ( Anička Sekýrková a Tomáš Kubát v kat. do 10 let a Jakub Bureš a Zuzana Trodlerová - kat. do 13 let) a 1 bronzovou (Michal Pečinka - kat. do 13 let).

Největší boj o první místo byl v kategorii nejstarších dívek, kde ve finále zvítězila jihlavská závodnice Barbora Bernardová. Těsně druhá v této kategorii byla západočeška Theresia Polcarová z Březové u Sokolova.

Nejlepším lezcem v kategorii do 10 let se stal Adam Bernard z Jihlavy ( a ano, není to shoda jmen :-) .

Překvapením pak bylo dívčí 3. místo v této kategorii, které získala gymnastka bez předchozích zkušeností s lezeckým sportem Kristina Šetelya z Nymburka.

Odpoledne byly závody už tradičně doplněny doprovodným programem, ve kterém vystoupily finalistky Miss Polabí 2018 a nechybělo ani akrobatické vystoupení

POLE Studia Nymburk Světlany Gareevy - akrobacie na kruhu a Heleny Čábelkové - akrobacie na šálách.

Doufejme, že se novou tradici lezeckého sportu v Kolíně podaří udržet i do dalších let.

Kdo ví, komu budeme fandit na příští Olympiádě v roce 2020, kde bude lezení jedním z nových olympijských sportů.