12. září 2016, 10:39

Kolín - Za slunečného počasí se v sobotu 10. září uskutečnil 10. ročník závodů dračích lodí O putovní pohár starosty města Kolína. Na start se letos vydalo 12 posádek, které změřily síly v tradičním závodu na 200 metrů a také v Ceně TPCA na 1 km. Klání mělo dva vítěze:  na kilometrové trati si nejlépe vedl Klub vodních sportů Sandberk a v tradičním závodu na 200 metrů Namydlený blesk.

Město Kolín letos postavilo dvě posádky, jednu tvořili strážníci Městské policie Kolín a druhou nově administrativní zaměstnanci Městské úřadu Kolín. Posádka  městské policie spolu se starostou města Kolína se v obou závodech umístila na skvělém třetím místě a zejména v závodě na 200 metrů byly rozdíly mezi druhou a třetí posádkou v řádech setin vteřiny.  KVS Sandberk si i letos odnesl cenu publika.

Pohodovému programu na ostrově přispělo loutkové divadlo Kozlík, T. K. Arnika se soutěžními disciplínami pro děti a  vystoupení  tanečního souboru Kocour Modroočko.