30. prosinec 2015, 21:46

Nymburk/Kolín - Kozlové mají dalšího přemožitele. Nymburk se v předsilvestrovském derby stal teprve druhým letošním celkem, který dokázal Kozly porazit. Na domácím ledě se nejprve ujal vedení 2:0, pak o něj přišel, ale udržel nervy na uzdě a v závěru strhl tři body na svou stranu.

Nymburk – Kolín

4:3

Do utkání vstoupili jasně lépe domácí. Už v deváté minutě vedli 2:0. Nejdřív Kolíňák Pýcha zapomněl, že ještě před pár týdny nosil kolínský dres. Vypálil od modré, že to chvíli vypadalo, že byl střelcem on. Nakonec byla ještě teč přiznána Čapkovi. Pak zase Protivný, který v Kolíně trávil juniorský věk, sebral puk na útočné modré a chladnokrevně mezi betony zvyšoval na 2:0.

Kozly ani druhá branka neprobrala a nakopla je až první přestávka. Po ní to byl Kolín, kdo ovládal hru. Kozlové v prostředním dějství dovolili domácím vystřelit na Sejpalovu bránu jen čtyřikrát a sami atakovali exkolínského Brázdila o sto šest. Brankou se prosadil ale až na konci druhého dějství Semirád, který se dostal za beky a vystřelil na zadní tyč – 2:1.

I v poslední dvacetiminutovce patřil led Kolínu. Kozlové měli řadu šancí, v těch největších ale Semirád netrefil mezi betony. Nevyšlo přečíslení dva na jednoho Navrátila a Ježka. Střely z úhlů Jankovského a Veselého končily na výstroji nymburského gólmana. Hosté zkrátka dlouho otáleli s vyrovnáním, a to se jim nakonec vymstilo.

Ve 49. minutě tedy vyrovnání přišlo. To si Jankovský z otočky dorazil vlastní pokus. Ale s tím možná i trochu uspokojení a místo další branky, když Kozlové byli většinu zápasu aktivnější, přišla na začátku padesáté šesté minuty ledová sprcha. Na obranné modré si tři kolínští hráči tak pohrávali s pukem, až o něj přišli a z ničeho nic prohrávali zase o gól – 3:2.

A nebylo to vše.  Poslední minuta byla bohatá na góly. Nejdřív Nymburští trefili prázdnou bránu, sotva co gólman Kolína Sejpal odjel na střídačku, aby odskočili na 4:2. Pak Kozlové zase snížili bleskurychle na 4:3, aby měli svých dvacet vteřin na vyrovnání. V tu chvíli ještě tlačili a atakovali Brázdila, co to šlo, ale Nymburští puk zašlapali a tři body uhájili.

Kozlové i nadále zůstávají v tabulce první. Nymburk přeskočil Žďár na osmé místo průběžné tabulky, ten má ale o zápas méně.

Branky: 4. Čapek (Pýcha, Protivný), 9. Protivný (Čapek), 56. Šimek (Stehlík), 60. Stehlík (Kříž) – 37. Semirád (Malý, Hanzl), 49. Jankovský (Zumr, Morkes), 60. Morkes. Rozhodčí: Krob – Marek, Tasch. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Třetiny:2:0, 0:1, 2:2. Diváci: 600.

Kolín: Sejpal – Pácal, Hanzl, Skokan, Voženílek, Barták, Březina – Veselý, Semirád, Malý – Jankovský, Zumr, Morkes – Navrátil, Kadlec st., Ježek.