Orlové postoupili v sobotním turnaji do finále, v něm ale podlehli Rudné

23. listopad 2015, 09:24

Chodov - Elévové florbalového oddílu FBC Kutná Hora v neděli vyrazili k dalšímu mistrovskému turnaji. Oba týmy - Orlíci i Orlové tentokrát cestovali společně do sportovní haly Jedenáctka v pražském Chodově:

Chodov - Orlíci 9:0 (3:0)
Orlíci sice brzy inkasovali, jenže pak je ve hře držel brankář Zlatohlávek skvělými zákroky. Nakonec se ale favorizovaní domácí přece jen prosadili a zvítězili jasně 9:0.

Orlové - Orlíci 10:0 (6:0)
Zkušenější Orlové v klubovém derby nenechali nic náhodě a od první minuty bylo jasné, že získají povinné vítězství.
Branky: Trpišovský 3, Blahníková 2, Blahník, Vaingát, Štursa, Holub, Vašíček.

Chodov - Orlové 3:3 (1:0)
Ve vyrovnaném prvním poločase se ujal vedení domácí Chodov, který krátce po přestávce zvýšil na 2:0. Dvě minuty před koncem vykřesal šanci pro Kutnou Horu Vašíček a zápas dospěl do dramatického konce: Chodov totiž opět upravil na rozdíl dvou branek, aby v posledních pár vteřinách Blahníková dvěma góly srovnala na 3:3! Remízu, která Kutnou Horu posunula do finále, hosté udrželi i přesto, že soupež zkusil hru bez brankáře.
Branky K. Hory: Blahníková 2, Vašíček.

Orlíci - Kunratice 0:7 (0:6)
V zápase o umístění Kunraticím v první půli napadalo do sítě Kutné Hory téměř vše, na co sáhly a tím bylo rozhodnuto.

Finále: Orlové - Rudná 2:5 (2:1)
V prvním poločase měla Kutná Hora navrch. Na branku Blahníka dokázala Rudná odpovědět, ovšem ještě před přestávkou poslal Orly opět do vedení Vaingát. Po změně stran ale hřiště uvládla Rudná a dvěma slepenými góly rozhodla. Kutnohorští ještě vyzkoušeli hru bez brankáře, ale inkasovali pátý gól.
Branky K. Hory: Blahník, Vaingát.

Sestavy:
Orlíci: Zlatohlávek - Načeradský, Holý, Douša, Mich. Dastych, Marek, Kopecký, Janů, Lokaj, Mat. Dastych, Prantl, Liberský, Pokorný, Dojčiak, Kuboš, Procházka. Trenér Pavel Janeček.
Orlové: Navrátil - Blahník, Tvrdík, Vaingát, Beil, Netolický, Novák, Svoboda, Trpišovský, Malina, Blahníková, Štursa, Kovalda, Holub, Pompa, Vašíček, Trpišovská. Trenéři Martin Blahník, Pavel Netolický.