Výhru z prvního zápasu finále českého poháru si z Klimešky odvezli házenkáři Karviné

16. leden 2019, 08:05

Kutná Hora - V prvním zápase dvoukolového finále českého poháru vyzvali házenkáři Dukly Praha soupeře z Karviné. Za domácí prostředí si zvolili sportovní halu Klimeška, ve které se ovšem tentokrát radoval karvinský Baník:

Dukla Praha - Karviná 26:29 (11:13)

Zatímco pražské Dukle se v extraligové soutěži nedaří tak, jak by si sama představovala, Baník Karviná vede tabulku. Ve vyrovnaném prvním poločase prvního zápasu poháru ale "domácí" Dukla hnaná plnými tribunami několik minut i vedla, ovšem v posledních deseti minutách si hosté vybudovali tříbrankový náskok, který Baník zkorigoval na poločasových 11:13.

Vstup do zápasu se lépe povedl Karviné, ovšem Dukla pak hru vyrovnala a dlouho se držela "na dostřel" jedné branky. Ještě ve 49. min. byl stav 20:21 a na hřiště se také dostal s obrannými úkoly v dresu Dukly odchovanec kutnohorské házené Ondřej Šimůnek. Závěr ale lépe zvládla Karviná, která si do odvety za týden veze vítězství 26:29.