21. září 2014, 22:38
(aktualizováno: 21. září 2014, 22:39)

Kácov - Místní rybářská organizace po jarních nočních závodech pro dospěláky, připravila také rybářské závody pro mladé rybáře. Na rybochovném zařízení se v sobotu sešlo celkem 19 adeptů tohoto sportu, za doprovodu rodičů, dědečků a babiček.

I počasí přálo a po rozplynutí ranní mlhy svítilo krásně sluníčko. Závod byl rozdělen na dvě části, mezi kterými si děti opekly buřtíky dodané sponzorem soutěže. Bohužel jenom ryby dětem radost neudělaly a na háčky moc „neskákaly“. A tak každý úlovek bral některou cenu. Vítězem se nakonec stal nejmladší a i nejmenší účastník, Matěj Husák z Kácova. Ten se stal zároveň i majitelem poháru za největší rybu, kterou byl kapr 48cm. Druhá skončila Terezka Kovářová ze Zruče a třetí post patřil Lukáši Krčmaříkovi z Kácova. Ale cenu si díky štědrosti sponzorů a místním rybářům odneslo každé děcko.

Rybáři v letošním roce plánují ještě tradiční rybářské slavnosti, které se budou konat 25.října, také na rybochovném zařízení. Ale již v sobotu 27. září Kácov přivítá účastníky předposledního závodu Galaxy serie v maratonu na horských kolech. Start dětských soutěží je v 10 hodin, na trasu 72 km vyrazí bajkeři v 11.30 a na poloviční trať ve 12 hodin. Start i cíl je v prostorách Sporthotelu Hájek. Přijďte si zasportovat, nebo alespoň povzbudit účastníky.