12. prosinec 2016, 08:16

Křesetice - V sále křesetické restaurace U Nevolů se v sobotu 10.12.2016 uskutečnila výstava nejlepších poštovních holubů Oblastního spolku chovatelů poštovních holubů Podoubraví. Pořadatelem byl Místní spolek Kutná Hora a k vidění byli nejlepší poštovní holubi regionu v kategoriích sport a standard. Nedílnou součástí výstavy byla i dražba poštovních holubů.

Výstavu slavnostně zahájili předseda MS Kutná Hora Jaroslav Němec, starostka obce Křesetice Marie Jirků, místostarosta Kutné Hory Josef Viktora a předseda OS Podoubraví Miroslav Ptáček.

Oblastní spolek chovatelů poštovních holubů Podoubraví se skládá z místních spolků Kutná Hora, Čáslav, Borová, Česká Bělá, Polná, Zásmuky, Kolín a sdružuje asi 70 chovatelů.

Závodní sezóna starých holubů probíhá každý víkend od začátku května do konce července a skládá se z 20 závodů v rozmezí 150 km (závod Plzeň) až 950 km (závod Oostende). Potom každoročně, na přelomu srpna a září, navazuje pět závodů holoubat v rozmezí 150 až 300 km.

Na závěr výstavy proběhlo slavnostní vyhodnocení závodní sezóny 2016, byly předány poháry za vítězství v jednotlivých závodech a ocenění v různých kategoriích, soutěžích a mistrovstvích. Na výstavě byla vybrána také kolekce nejlepších dvanácti poštovních holubů, která bude OS Podoubraví reprezentovat na celostátní výstavě poštovních holubů v Lysé nad Labem ve dnech 6. - 7. ledna 2017. Ocenění předali funkcionáři OS Podoubraví - předseda Miroslav Ptáček, Ludmila Fikarová a výcvikář Ladislav Menšík.