Házenkáři Sparty si z Pardubic přivezli porážku, v neděli na Klimešce vyzve nováčka soutěže

29. listopad 2019, 06:29

Pardubice - Tým mužů oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora čekalo v neděli 24. listopadu mistrovské utkání 9. kola 2. ligy JV Čechy, ve kterém nastoupil v nafukovací sportovní hale východočeského soupeře, týmu 1. HC Pardubice.

Pardubice - Kutná Hora 31:17 (15:9)

Před nedělním utkáním byl tým Pardubic v průběžné tabulce na 6.místě s 8 body / bilance: 7 – 4-0-3 /, SPARTA na 7.místě se 6 body / bilance: 7 – 2-2-3 /. V obou loňských vzájemných utkáních byl úspěšnější tým Pardubic, který nejprve na podzim 2018 zvítězil v Kutné Hoře 23:28 a potom i na jaře 2019 doma 33:27. Do nedělního domácího utkání nastupoval tým z „města perníku“ , i s ohledem na mnohé absence v sestavě SPARTY určitě v roli vysokého favorita.

A to začal tým Pardubic naplňovat již od úvodních minut, byl lepší ve všech herních činnostech a SPARTA zkrátka „byla druhá“. V 8.minutě byl stav sice jen 4:3, ale ve 13.minutě 7:3 a ve 21.minutě již 13:4. Hosté následně 4 brankami v řadě snížili do 24.minuty na 13:8, první poločas vyzněl přesto jasně pro domácí, kteří odcházeli do šaten s 6ti brankovým vedením v poměru 15:9.
A 2.poločas se tomu prvnímu v mnohém podobal, domácí SPARTU přehrávali, postupně navyšovali své vedení a měli utkání jasně pod kontrolou. Vývoj skóre to potvrzuje - ve 35.minutě byl stav 17:11, ve 40.minutě 21:13, v 50.minutě 25:14 a konečný výsledek byl jednoznačný – 31:17. Domácí tým 1.HC pobral oba body zaslouženě, byl zkrátka jasně lepší.

SPARTA podala v neděli Pardubicích špatný výkon a to jak v obraně, tak také v útoku. Příliš jednoduchých chyb, to byla „voda na mlýn“ pro domácí. Sice chybělo několik důležitých opor, to však zbytek týmu nijak neomlouvá, zahrál mizerně. Z hráčů nelze vyzdvihnout téměř nikoho, přísnější měřítko snese pouze brankář Hroch, který odchytal celé utkání, připsal si 13 úspěšných zákroků / měl úspěšnost 29,5% / a krom jiného domácím chytil obě sedmičky. Hráčům v poli sice nelze upřít snahu, ale to bylo zoufale málo.

V obraně chyběl větší důraz a spolupráce, to samé i v útoku. Celkově měl tým střelbu 49 – 17, což je bídná úspěšnost 34,7%. 9 a 8 branek za 30 minut je prostě málo, to dnes na nějaký úspěšný výsledek nestačí. Zahození několika jasných tutovek špatnou hru v útoku jenom potvrzuje. Navíc domácím pomohla 4x tyč, 6 střel skončilo v blocích domácí obrany a 6 jich šlo vedle. Z jednotlivců měl nejlepší % úspěšnosti střelby Polívka P. 6-4 a Horák 3-2, dále Polívka D. 7-4, Jeníček 11-4, Pícha 8-2, Falge 6-1, Salák a Veselý Š. 4-0. Hájek se do zakončení nedostal. To vše jsou hodně špatná čísla. Ani obrana nestála za nic, nepřipsala si jediný blok a mnoho chyb bylo hlavně ve hře jeden na jednoho. Celkem si tým připsal 15 zisků míčů, ale k tomu mnohdy hodně zbytečných 17 ztrát.

Dvojice domácích brankářů si připsala v utkání celkem 16 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazoval pivot Joudal, autor 6 branek, po 4 brankách zaznamenala dvojice Herzán, Pospíšil.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér Vít Šnajdr:
Jsme jako na houpačce, jak byla minulý zápas výborná obrana, tak byla teď špatná. Jak jsme dokázali minule tlačit na soupeře a přehrávat ho v útoku, tak jsme zde byli jaloví. Soupeř byl ve všech činnostech lepší. Je třeba dodat, že chybělo několik hráčů a Pícha, Jeníček a Hájek hráli s výrazným zdravotním omezením. Přesto náš výkon nebyl dobrý, snad se poučíme a v posledním domácím zápase to dokážeme prodat.

SESTAVA a BRANKY: Hroch /br/, Šnajdr /br/ - Jeníček 4, Polívka P. 4, Polívka D. 4, Horák 2, Pícha 2, Falge 1, Hájek, Salák a Veselý M. Trenér: Šnajdr Vít.
NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 2, VYLOUČENÍ: 2 – 3, SEDMIČKY: 2/0 – 1/1, ROZHODČÍ: Dostál / Hr.Králové / - Kříženecký / Praha /, DIVÁCI: 65.

Ostatní výsledky 9.kola:
SOKOL Dolní Cerekev - HK SLAVIA Praha 30:33, LOKOMOTIVA České Budějovice - SOKOL Úvaly 37:22, SPARTAK MAS Sezimovo Ústí - JISKRA Třeboň 24:29, LOKOMOTIVA Vršovice - JISKRA Havlíčkův Brod 27:29, HBC Strakonice „B“ měl volno.

Další program SPARTY:
V příštím - 10.kole 2.LIGY mužů JVČ přivítá tým kutnohorské SPARTY v neděli 1.prosince ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici od 17:00 hodin nováčka soutěže, tým TJ SOKOL Dolní Cerekev.