Hokejistá Kolína na domácím ledě přehráli Frýdek-Místek

19. leden 2021, 11:31

Kolín - Kozlové se po hrubě nevydařeném výjezdu do Prostějova vrátili na domácí led, kde je čekal Frýdek-Místek, se kterým nedávno na jeho ledě prohráli 3:6. Na kolínském ledě to byl však úplně jiný příběh.

Kolín - Frýdek-Místek 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Domácí se vrhli do útoku hned od úvodního hvizdu, což bylo znát. První velkou šanci zápasu měl Kolín, ale akci dva na jednoho, kdy mohl zakončovat Stehlík, překazil navrátivší se obránce. V páté minutě už však kozlové šli do vedení. Frýdku se kvůli dobrému napadání domácích nepodařilo ani nadvakrát vyhodit puk z vlastní třetiny. Toho se na modré ujal Petržilka, který vyslal mezi kruhy čekajícího Vojtěcha Sílu na zteč, a ten si již tváří v tvář brankáři Suchánkovi poradil mazácky – 1:0. Hra se po zbytek třetiny přelévala z jedné strany na druhou, ale mnoho vyložených šancí k vidění nebylo. Skóre se měnilo až v čase 16:42, kdy po ose Muška a Král došel puk až k rozjetému Lukáši Krejčíkovi na levém křídle, který svou dělovkou pod víko nejen sestřelil Suchánkovu lahev, ale především poslal Kolín do dvougólového vedení – 2:0. Druhá branka polila domácí živou vodou a do konce třetiny si vytvořili ještě několik šancí. Žádná z nich se už ale neujala, a tak se šlo do šaten za stavu 2:0.

Dalo se čekat, že do druhé třetiny vstoupí Frýdek aktivněji. A měli k tomu hned v první minutě ideální příležitost, když šel Kolín po faulu Veselého do čtyř. Obranná čtveřice spolu se Sejpalem však zafungovala skvěle, tudíž se hosté gólově nepřiblížili. Naopak opět udeřil Kolín. Kozlové se dostali do přečíslení tři na jednoho, a ač trochu krkolomně se nakonec podařilo zakončit Jakubu Husovi již do odkryté klece – 3:0. Do poloviny utkání se hostům ještě podařilo snížit. David Klimša se protáhl kolem pravého mantinelu, vybruslil do pravého kruhu před Sejpalem, odkud nemilosrdně vymetl pavučiny v šibenici kolínské svatyně – 3:1. Šlo však o poslední branku celého utkání. A to se ještě ve druhé třetině dostal do parádní šance unikající Petržilka, kterého však Suchánek vychytal.

Třetí část Kolín opět začal vyloučením, čímž nabídl Frýdku výhodu přesilové hry. Sejpal byl však dnes skvěle připraven a nedovolil hostům snížit na rozdíl jediné branky. Stejně tak na druhé straně si na hostujícího Suchánka nepřišel už žádný z kolínských útočníků. Hosté ještě takřka dvě minuty zkoušeli hru bez brankáře, ale bez úspěchu. Kolín měl hned dvě obrovské možnosti trefit odkrytou klec, ale Veselý nejprve trefil jen tyčku a Jankovský v samém závěru minul branku úplně.

Kolín tak získal veledůležité tři body do tabulky, čímž přeskočil soupeře z Frýdku-Místku. Další domácí zápas odehrají kozlové již v sobotu, kdy přivítají Benátky nad Jizerou. Mezitím ve středu vyráží do Vsetína.

Branky a nahrávky: 5. Síla (Petržilka, Zumr), 17. Krejčík (Král, Muška), 24. Husa (Krejčík, Štohanzl) – 28. Klimša (Zahradníček, Haman).

Rozhodčí: Jechoutek, Kostourek – Kotlík, Baxa. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. Bez diváků.

SC Kolín: Sejpal – Husa, Kukla, Blaha, Muška, Váchal, Pýcha, Barták – Jankovský, Šafránek, Král – Krejčík, Štohanzl, Veselý – Síla, Zumr, Petržilka – Martínek, Semirád, Stehlík.

HC Frýdek-Místek: Suchánek – Zahradníček, Haman, Šepelev, Z. Malík, Repe, Husák, J. Michálek – D. Kindl, Mikulík, Šedivý – Martynek, Ramik, Przybyla – Matiaško, Stuchlík, R. Veselý – Tomi, Klimša, Peterek.

Zdroj: sckolin.cz, Tereza Marvánková Hölzlová