Hokejisté Kolína na domácí půdě nestačili na Slavii Praha

18. únor 2021, 12:43

Kolín - Slávisté oplatili Kolínu porážku z domácího ledu, kde kozlové vyhráli 5:3. Ve středu to na kolínském ledu dopadlo takřka stejně – 2:5.

Kolín - Slavia Praha 2:5 (1:3, 0:2, 1:0)

Od samého začátku utkání, které následovalo po reprezentační pauze, se hrál svižný hokej. Slavia byla sice aktivnější, ale do vedení šli domácí hokejisté. Král v útočné třetině nejprve pohotově překazil rozehrávku hostí, přihrál na Jankovského a ten našel nikým nehlídaného Davida Šafránka, který neměl v čase 03:11 sebemenší problém otevřít skóre dnešního utkání – 1:0. Pražané však s gólovou odpovědí neotáleli dlouho. V přesilové hře se při závaru před Sejpalem nejlépe zorientoval Petr Vampola, který z dorážky propasíroval v čase 07:53 puk mezi betonem a tyčkou – 1:1. A Slávisté neměli dost.

Necelou minutu nato se přesnou střelou zápěstím z mezikruží prosadil Tomáš Šmerha - 1:2. A pro domácí bylo ještě hůř. V 15. minutě se totiž prosadil Petr Kafka, který procedil puk z dorážky mezi Sejpalovy betony – 1:3. Kolín si s rychlostí Slávistů nevěděl rady a mohlo to být do konce třetiny dokonce 1:4, ovšem rychlou kombinaci dva na jednoho na poslední chvilku zachraňoval špičkou hole Král. V čase 18:41 přišel však zřejmě klíčové moment utkání. Kapitán Šafránek byl přísně potrestán za napadení pětiminutovým trestem včetně trestu do konce utkání. Po minutě prodloužené přesilovky se však nechal vyloučit i hostující Poletín, takže do šaten se šlo za stavu 1:3 a při herní situaci 4 na 4.

Naději na zvrat v utkání utnul hned v úvodu druhé části Lukáš Buchta, který stále ve hře 4 proti 4 propálil od modré vše, co mu stálo v cestě – 1:4. A nebylo to naposledy, co se Buchta trefil při osmi hráčích na ledě. V čase 31:00 mu Vlček luxusně nahrál přes Sejpala na teč, která přesně zapadla nad lapačku kolínského strážce svatyně – 1:5.

Třetí třetina přinesla především řadu vyloučení na obou stranách, ale jedinou branku si nakonec připsali kozlové při standardním počtu hráčů na ledě. Po forčekingu získal puk Mašín, posunul na Veselého, ten na modrou Petrovi Pýchodi, který přesně mířenou ranou korigoval skóre na konečných 2:5 z pohledu Kolína.

Kozlům tak po porážce zbývá šest utkání na to, aby se pokusili zabojovat o předkolo play-off, ale nebudou to mít vůbec snadné. Hned v sobotu se vydávají na led Sokolova a ve středu je čeká doma Poruba.

Branky a nahrávky: 4. Šafránek (Jankovský, Král), 48. Pýcha (Veselý, Mašín) – 8. Vampola (Poletín, Kuťák), 9. Šmerha (Vlček, Pšenička), 15. Kafka (Vampola, J. Novák), 22. Buchta (Kafka, Jeřábek), 31. Buchta (Vlček, Jeřábek).

Rozhodčí: Květoň, Pilný – Bohuněk, Hnát. Vyloučení: 7:13, navíc Šafránek 5+DKU, Krejčík 10 min OT (oba Kolín). Využití: 0:1. Střely na branku: 31:32. Bez diváků.

SC Kolín: Sejpal – Husa, Kukla, Blaha, Pýcha, Zdeněk, Muška – Jankovský, Šafránek, Král – Krejčík, Veselý, Petržilka – Zumr, Semirád, Síla – Kozák, Štohanzl, Mašín.

HC Slavia Praha: Michajlov – Barák, Sedlák, Jeřábek, Buchta, D. Krejčí, Novák, Veber – Kafka, Vampola, Kuťák – Ondráček, Poletín, Kružík – T. Pšenička, Vlček, Šmerha – Všetečka, Šteiner, Brož.

Zdroj: sckolin.cz, Tereza Marvánková Hölzlová