Hokejisté Kolína udolali Kobru

23. leden 2020, 12:30

Kolín - Dvě déjà vu okorunovala středeční duel Kolína s Kobrou. To první bylo nepříjemné pro domácí, to druhé pro hosty.

Kolín – Kobra Praha  4:3 (1:1, 1:2, 2:0)

Při tom prvním si diváci vzpomněli na první utkání roku 2020, kdy rozhodčí neuznal Kolínu branku Jana Stehlíka, protože puk rychle vylétl z brány. Stejně tak ho tentokrát neuznal Jakubovi Semirádovi.

Ten hned v první minutě třetí třetiny po buly trefil přesně mezi betony a od zadní tyče vylétl puk z brány. Protože u toho byl faulován, jel ještě Jan Stehlík nájezd. Ale nedal. Takže zůstával na světelné tabuli stav 2:3. Pro kozly nepříznivý, i když v utkání byli aktivnější a dělali neustálý tlak na hosty.

Proč? Protože hned v úvodu propadla u tyčky Bříškova střela. Po přesilovkovém vyrovnání Martínka po dorážce u brány šli hosté do vedení znovu. Z brejku. Střelu Sejpal vyrazil betonem, ale smolně na hůl zpět Furchovi, který tak mohl brejk dokonat. Kolín vyrovnával znovu v přesilovce. Od modré prosvištěl do brány puk Pýchy. Jenže ještě potřetí šel Kolín do ztráty. Znovu z brejku. V poslední minutě druhé třetiny.

Pak přišel již zmíněný neuznaný Semirádův gól, a čas se pak rychle krátil. Jenže pro hosty nevypršel včas. Kolín totiž pro body šel od začátku a cestu si k nim našel. Necelé čtyři minuty před koncem vyrovnával Zumr z kruhů a dvě minuty na to nepohlídaný Stehlík z mezikruží rozvlnil síť – 4:3. Kobra během dvou minut přišla o vedení, a navíc zažila také déjà vu.     Podobně totiž o body přišla v Kolíně již na konci listopadu. To kozlové vystřelili výhru 16 sekund před koncem utkání.

Branky: 17. Martínek (Malý, Procházka), 29. Pýcha (Stehlík, Jankovský), 57. Zumr (Jankovský, Stehlík), 59. Stehlík (Hanzl, Jankovský) – 5. Bříška (Šteiner), 28. Furch (Hlinka, Heldák), 40. Bříška (Šťastný, Knesl).

Rozhodčí: Král – Musil, Vašíček. Vyloučení: 3:5, navíc Bříška (KOB) 10 min NESP. Využití: 2:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:1, 1:2, 2:0. Diváci: 680.

Kolín: Sejpal (Hermann) – Březina, Pýcha, Hanzl, Dotter, Jelínek, Barták, Sladký – Semirád, Malý, Zumr, Stehlík, Jankovský, Procházka, Martínek, Němec, Kozák, Kysela, Netušil.

Zdroj: sc-kolin.cz, Tereza Marvánková Hölzlová