Hokejisté tentokrát bojovali spíše s výpadky elektrického proudu

14. říjen 2018, 21:15

Čáslav - Po dvou zápasech venku, ve kterých hokejisté HC Čáslav zvítězili v Poděbradech a v Černošicích, viděli diváci střetnutí krajské ligy v neděli opět v Čáslavi: Tam dorazil tým HK Králův Dvůr:

Čáslav - Králův Dvůr 4:1 (3:1, 0:0, 1:0)

Čáslavští svého soupeře zatlačili a skóre otevřel Jiří Vlach. Jenže výpadky elektrického proudu potom hráče poslaly do kabin a po návratu se oba týmy dostávaly do tempa. Dvěma slepenými brankami Pipka a Křišťana domácí své vedení navýšili na 3:0, hosté potom korigovali z protiútoku a střelou mezi betony - 3:1.

Ve 24. min. měli Čáslavští téměř minutovou výhodu převahy dvou mužů, navíc ještě fauloval Veselý a tak dvojnásobná přesilovka domácích ještě prodloužila. Brankář Černý ale odolal všem střelám a na skóre se nic nezměnilo. Tým Králova Dvora zůstal ve hře a stále častěji zasahoval také gólman M. Svoboda. Útočníci se v prostřední pasáži utkání ale neprosadili.

Ve třetí třetině se domácí prosadili ještě jednou, když nastřelený puk z rohu kluziště poskakoval před hostujícím gólmanem tak dlouho, až ho doklepl do sítě Jiří Vlach - 4:1. Jenže potom opět vypadl elektrický proud a když se potemělý stadion začal poněkolikáté rozsvěcet, zhasl opět a rozhodčí v čase 53.14 sztřetnutí ukončili.

"Zápas neměl tempo, hra byla rozkouskovaná. Také na rozbruslení jsme šli později," uvedl trenér HC Čáslav Tomáš Topol. "Jsem rád za tři body, výsledek snad zůstane," řekl a dodal: "Bylo to těžké utkání, proti nám nastoupil bojovný tým. Hrál důsledně a dobře v situacích jeden na jednoho. My jsme nebyli v tempu, myslím, že máme na víc."

Branky a asistence: 6. Jiří Vlach (T. Pipek, Křišťan), 16. M. Pipek (Navrátil), 17. Křišťan (T. Pipek, Kraučuk), 45. Jiří Vlach (T. Pipek, Kraučuk) - 18. Veber (Hamada). Vyloučení: 4/6, navíc Bílek 10 minut OT. Bez využítí. Diváků: 419. Čáslav: M. Svoboda - Bílek, Lang, Borovanský, L. Muras, Sladký - Janata, Šulc, Křišťan, T. Pipek, Kraučuk - Šlejtr, Kůrka, M. Pipek, Ježek, Jiří Vlach, Navrátil (Vich - Skokan, L. Svoboda, Procházka). Trenér Tomáš Topol. Králův Dvůr: Černý - Veselý, Vacek, Veber, Hamada, Brém - Pánek, Klimeš, Šnaidauf, Krásl, Mikáska - Halada, Mahel, Gestberger, Kolenatý, Sagan (Závorka). Trenér Jan Kruliš.