Jarní premiéra na domácím hřišti fotbalistům Kutné Hory nevyšla, Trutnov si odvezl všechny tři body!

18. březen 2017, 13:24

Kutná Hora – Fotbalisté kutnohorské Sparty se v 17. kole divizní skupiny C poprvé v jarní části sezóny představili na domácím hřišti. Soupeřem jim byl celek z dolní části tabulky – MFK Trutnov.

Kutná Hora – Trutnov 0:3 (0:0)

Domácím fotbalistům se utkání příliš nevydařilo. Naopak na straně hostujícího celku zářil robustní útočník Martin Kejzlar, který vstřelil dvě branky a to ještě další příležitosti neproměnil!

Kejzlar o sobě dal vědět hned v osmé minutě, kdy se ocitl za zády kutnohorské obrany. Naštěstí pro domácí z hranice penalty nezamířil přesně. Kutnohorští fotbalisté si za celých devadesát minut vypracovali pouze jednu gólovou příležitost. V 17. minutě Semrád v dobré pozici jen vyprášil rukavice gólmana Šťastného. Prakticky hned z protiútoku musel své umění předvést brankář Malý, který tváří v tvář vychytal Kejzlara. Těsně před pauzou nastřelil aktivní Kejzlar s přispěním Malého tyč. Míč se následně odrazil k Tobiášovi, jehož dělovku brankář Malý kryl!

Pět minut po zahájení druhé půle se do míče za hranicí velkého vápna opět opřel Kejzlar, tentokrát však míč proputoval až do sítě domácích – 0:1. Jelikož domácí byli ve svém útočném snažení jaloví, přišel na druhé straně trest. Čtyři minuty před koncem totiž Kejzlar přidal další povedenou střelou ze šestnácti metrů gólovou pojistku – 0:2. V nastavení pak utrpení domácích zvýšil třetí brankou Holubec – 0:3.

„První půle byla vyrovnaná. Hosté měli dvě šance, my jednu. Sice od dvacáté minuty získávali převahu, ale my jsme se s tím vyrovnali,“ uvedl trenér Kutné Hory Radek Kulhánek a pokračoval: „Druhý poločas jsme začali katastrofálně, když jsme inkasovali. Navíc od hráče na kterého jsme se připravovali,“ zlobil se.

„V poločase jsme hráče motivovali s tím, že příjde naše výhoda, kdy už čtrnáct dní trénujeme na trávě a hosté jsou na ní prvně,“ konstatoval Kulhánek. „Bohužel situace je taková, že naopak nám došly síly a soupeř nás přehrál,“ mrzelo jej. „Myslím si, že se projevu to, že jsme celou zimu trénovali v malém počtu. Hráči, co se dali po fyzické stránce uzdravili pak celý devadesát minut nestačí,“ uzavřel trenér kutnohorské Sparty.

Branky: 50. a 86. Kejzlar, 90. Holubec.

Rozhodčí: Opočenský – Ulrich, Starý. Žluté karty: Malý, Skokan, Kulhánek (všichni KH). Diváků: 100.

Kutná Hora: Malý – Skokan, Franc, Černý, Dudla – Frejlach (90. Liška), Kulhánek, Šindelář, Piskač, Hačka (75. Šesták) – Semrád (62. Cimr). Trenér Radek Kulhánek.

Trutnov: Šťastný – Křižovič, Makovský, Kovář, Vyhnánek – Tobiáš (90. Šimůnek), Kamitz, Marks, Zezula – Holubec, Kejzlar. Trenér Miloš Dvořák.