Kutnohorští fotbalisté jsou v kritické situaci, na domácím hřišti podlehli i Chrastavě!

29. duben 2017, 13:00

Kutná Hora - Fotbalisté Kutné Hory ve 23. kole divizní skupiny C na domácím hřišti přivítali celek Chrastavy v čele s bývalým reprezentantem Jiřím Štajnerem. Domácí potřebovali v boji o setrvání v soutěži zvítězit. To se však nepovedlo a po brance z poslední minuty utkání si všechny body odvezla hostující Chrastava!

Kutná Hora – Chrastava 2:3 (1:0)

Domácím první poločas vyšel. V prvních dvaceti minutách dvakrát nebezpečně hlavičkoval kutnohorský útočník Cimr, ale ani jednou si na brankáře hostí nepřišel. Hosté výrazně ohrozili branku Sparty až po půl hodině hry, kdy Sandr z dobré pozice na hranici velkého vápna přestřelil. Skóre se tak měnilo na druhé straně. Pět minut před poločasovou pauzou přebral na polovině hřiště míč Vocel, prokličkoval hostující obranou, obelstil i brankáře Zoula a pohodlně zasunul míč do prázdné brány. Paradní individuální akce, po které se domácí dostali do zasloženého vedení – 1:0.

V úvodu druhého dějství střílel z přímého kopu z hranice velkého vápna Šindelář. Balón po jeho nadějném pokusu ale jen olílz tyč hostující brány. V 51. minutě hostující obraně pláchl Frejlach. Jeho křižnou ránu ale brankář Zoul dokázal vykopnout.

Hosté dokázali skóre srovnat v 59. minutě. Přetažený centr vrátil před bránu Kouba a Beneš neměl problém míč uklidit do sítě – 1:1. O pár minut později hosté otočili vývoj utkání. Domácím obráncům utekl špílmachr Štajner a po kličce brankáři Kadlecovi rozradostnil hostující fanoušky podruhé – 1:2.

Kutnohorští ale zbraně nesložili. Osm minut před koncem se po faulu na Vocela v pokutovém území kopala penalta. Tu s trochou štěstí proměnil kapitán Sparty Franc – 2:2. V poslední minutě utkání ale přišla pro domácí pohroma. Štajner po autovém vhazování na polovině hřiště našel přesným křižným pasem Koubu, který z první uklidil míč za Kadlecova záda – 2:3!  Trenér kutnohorské Sparty

Radek Kulhánek byl výsledku velmi zklamaný: „Zápas se hodnotí těžko,“ řekl Kulhánek úvodem a následně se rozpovídal: „V prvním poločase jsme byli jasně lepší. Dostali jsme se i do vedení jedna nula. Relativně jsme utkání v prvním poločase zvládli i po taktické stránce, kdy hráči plnili to, co měli,“ konstatoval.

„Je ale nemyslitelné, abychom se během patnácti minut ve druhém poločase sesypali a začali hrát dlouhé nakopávané míče, místo toho, co jsme hráli v prvním půli. Soupeř se poté dostal do brejků, na které jsme hráče upozorňoval. Najednou jsme prohrávali. Dokázali jsme ale ještě srovnat,“ rekapituloval.

V devadesáté minutě domácí inkasovali potřetí: „Nicméně v závěru uděláme stupidní chybu a inkasujeme na dva tři opět z brejku. Opět po křižném míči, na které jsem hráče upozorňoval,“ kroutil Kulhánek hlavou. „Pokud opravdu nebudou plnit to, co je po nich vyžadováno, tak je to ztráta času. Strávím u videa hodiny pozorováním a pak si hraje každý co chce. To je těžké,“ mrzelo Radka Kulhánka.

„Dostali jsme se do kritické situace a musíme spoléhat na výsledky dalších soupeřů a záchranu už nemáme plně ve svých rukách,“ uzavřel.

Branky: 40. Vocel, 82. Franc pok. kop – 59. Beneš, 68. Štajner, 90. Kouba.

Rozhodčí: Raplík – Kotyza, Fojtík. Žluté karty: Frejlach – M. Rozmajzl. Diváků: 110.

Kutná Hora: Kadlec – Skokan, Semrád, Franc, Nekvinda – Kulhánek, Šindelář – Frejlach (66. Hačka), Vocel, Šesták (53. Záleský) – Cimr (87. Piskač). Trenér Radek Kulhánek.

Chrastava: Zoul – P. Rozmajzl, Uzel, Kopecký, Henzl – Suk, M. Rozmajzl, Sandr, Kouba – Štajner, Beneš. Trenér Josef Petřík.