O třech bodech pro Zbraslavice rozhodl jedinou brankou zápasu Daniel Jandus

6. říjen 2019, 13:00

Kutná Hora - Zrekonstruovaný trávník v Lorci si po A týmu vyzkoušeli v neděli také fotbalisté Sparty Kutná Hora B, kteří v sedmém kole okresního přeboru přivítali Sokol Zbraslavice:

K. Hora B - Zbraslavice 0:1 (0:1)

V prvním poločase byli více nebezpečnější hosté: V 10. min. Špitálník zpětnou přihrávkou na vápno našel M. Černohlávka, který míč tlačil k tyči, nakonec ale těsně minul kutnohorskou branku. Ve 23. min. se Jandus po křižném pasu dostal za kutnohorskou obranu a svůj únik zakončil vedoucí brankou pro Zbraslavice - 0:1. Teprve potom se Kutnohorští přece jen více dostali do hry, největší příležitost k vyrovnání si připravili ale až těsně před přestávkou: Kolůvek s Lebedou na pravé straně připravili míč volnému Jarkulišovi, který ale z dobrého místa přestřelil.

Tempo druhého poločasu diktovala Kutná Hora, která zvyšovala tlak na soupeře. V 58. min. hlavičku FIlipce po trestném kopu vytáhl gólman Verner, v 60. min. se do šance protáhl Kolůvek, ovšem potom trefil jen tyč! Paradoxně mohl na druhé straně rozhodnout D. Klečák, jehož střelu z velké dálky zastavila také jen tyč. V 78. min. proti L. Winklerovi vyběhl kutnohorský brankář Jeřábek až za hranici vápna a míč mířící do sítě stihl vykopnout O. Nedvěd. V 83. min. Filipec z trestného kopu pálil těsně vedle a když branka nepadla ani z několika rohů, odvezli si všechny body z Lorce hosté.

Kutnohorské béčko poprvé okusilo zrekonstruovaný trávník, který jim ale body nepřinesl. "Zápas blbec, bohužel. Rozhodl jeden brejk, který jsme nepohlídali, naopak jsme my měli šance na dva zápasy. Nastřelili jsme tyč, bohužel nám nebylo přáno," shrnul zápas trenér Kutné Hory B Pavel Král. "Chtěli jsme vyhrát, bohužel se nepodařilo. Musíme vyhrát příští týden," uzavřel.

"Jediné pozitivum dnešního zápasu jsou naše tři body," konstatoval trenér Zbraslavic František Klečák. "Tři body jsou pro nás důležité, opět jsme se trochu odpoutali," oddechl si a dodal: "Dnes jsme měli asi více štěstí. I když jsme také nastřelili tyč, kdyby ale domácí dali na 1:1, zápas by se vyvíjel možná jinak. Kutná Hora měla územní převahu, více drželi míč. My jsme ale jednu šanci proměnili a proto vyhráli."

Branka: 23. Jandus. Rozhodčí: Houška - Herda, Ledvina. ŽK: Jarkuliš, Filipec - Verner, Lanc, L. Winkler. Diváků: 45. K. Hora B: Jeřábek - D. Gygal, O. Nedvěd, Filipec, Michálek - Jarkuliš, Puchoň, Lebeda, Turkovský (22. Hozman) - Kolůvek, Vlášek. Trenér Pavel Král. Zbraslavice: Verner - Březina, Semerád, J. Pánek, M. Veselý - J. Winkler (90.+2 Magat), Lanc (62. J. Veselý), M. Černohlávek, Jandus - J. Špitálník (34. L. Winkler, 75. Kordiak), D. Klečák. Trenér František Klečák.

1 Chotusice 7 5 0 1 1 17:9 16
2 Sedlec 7 4 1 1 1 18:7 15
3 Malín 7 4 1 0 2 18:12 14
4 U. Janovice 7 4 0 1 2 22:7 13
5 Paběnice 7 4 0 1 2 27:19 13
6 Kácov 7 3 2 0 2 21:16 13
7 Malešov 7 4 0 0 3 16:12 12
8 Zbraslavice 7 2 2 1 2 10:10 12