Premiérové body zůstaly v Paběnicích, i když to byl ve druhé půli tuhý boj

24. srpen 2019, 18:59

Paběnice - Prvním kolem o víkendu začal okresní přebor 2019 -2020. A hned úvod soutěže obstaral zajímavou konfrontaci: Na hřiště úřadujícího vítěze soutěže dorazil FK Uhlířské Janovice, který vloni bojoval o body v I. B třídě:

Paběnice - U. Janovice 3:2 (3:1)

Nebezpečnější před brankou soupeře byli Paběničtí a také brzy otevřeli skóre: Už v 5. min. po akci z pravé strany Pašiak přes šíři vápna přihrál Váňovi, který si připravil míč a poslal ho do sítě - 1:0. Ještě veseleji bylo na donmácí straně ve 12. min., kdy gólman J. Kmoch chtěl odkopnout míč, trefil ale Váňu a od se balón odrazil do sítě - 2:0. Váňa měl potom ještě třetí nadějnou příležitost, to ale hostující gólman vytáhl. Hosté kromě rohového kopu neměli dlouho nic vážnějšího, často je zradila finální přihrávka a tak se do zakončení prakticky vůbec nedostali. Až ve 35. min. Beneš vysunul D. Marka, který z hranice vápna pálil vedle. O chvíli později se za domácí obranou ocitl Vyhnánek a svoje sólo proměnil v kontaktní gól - 1:2. Ve 39. min. uhlíři mohli dokonce vyrovnat: R. Tancer po brejku našel centrem Vyhnánka, jehož zakončení brankář T. Výborný vyrazil reflexivně nohou. Poslední slovo tak měli domácí, když se vyhnuli ofsajdu, Váňa přenechl míč Blahníkovi, který si jej v šestnátce přichystal a upravil na poločasových 1:3.

Do druhého poločasu domácí šli s cílem ubránit výsledek. Hrálo se spíše na jejich polovině, uhlíře postupem času svůj tlak stupňovali a hráčům Paběnic rychleji docházely síly. V 54. min. po Benešově trestném kopu ještě teč D. Marka gólman T. Výborný kryl, ovšem v 57. min. z podobné situace z druhé strany inkasoval, když volný D. Marek tentokrát hlavičkoval do sítě - 3:2. Do nadějných pozic v domácí šestnátce se dostával hlavně Vyhnánek, ovšem buď zakončil méně důrazně, nepřesně a nebo situaci zachránil dobře postavený gólman T. Výborný. V 80. min. zahrávali trestný kop domácí: Po kolmém centru Jak. Olivy šel do souboje s gólmanem D. Mužátko a i když se domácí vehementně pokutového kopu, hrálo se dál. A to i za situace, kdy Mužátko ležel stále na zemi, což přililo oleje do emocí na obou stranách. V 83. min. se Vyhnánek naposledy uvolnil v šestnátce, ale nepálil příliš silně a naopak domácí dohráli zbytek zápasu zkušeně na polovině uhlířů.

Po první čtvrthodině to vypadalo na jasný zápas pro domácí, kteří v té době vedli 2:0 a uhlíři kupili v obraně chybu za chybou. "Žádný lehký zápas jsme určitě nečekali," zdůraznil trenér Paběnic Jaroslav Vlach. "Uhlířské Janovice spadly z vyšší soutěže, mají mladý tým. Běhavý a s dobrou fyzičkou. Líbilo se mi, jak hosté hráli," přiznal kouč a pokračoval: "Před našimi kluky dnes smekám, podali dobrý a taktický výkon. Věděli jsme, že se soupeřem asi nevydržíme běhat celých devadesát minut, kluci ale ukázali srdíčko a charakter. Výhru jsme si za to, jak jsme zápas odmakali, zasloužili." Ve druhém poločase se ale domácí dostali pod tlak. "Druhý poločas byl jen o bránění, ale nemyslím si, že by hosté měli nějakou úplně vážnou šanci. Ze standardek měli příležitosti, před našimi kluky ale smekám," opakoval Jaroslav Vlach.

Za hostující FK Uhlířské Janovice zápas zhodnotil Ladislav Lukucz. "V prvním poločase byli lepší domácí, my jsme chybovali. Dva góly byly naše," upozornil a dodal: "Ve druhém poločase jsme měli soupeře - jak se říká - na lopatě, mohli jsme si minimálně remízu odvézt. V prvním poločase byly lepší Paběnice, ve druhém my. Plichta by byla asi zasloužená, vyhráli ale domácí."

Branky: 5., 12. Váňa, 44. Blahník - 36. Vyhnánek, 57. D. Marek. Rozhodčí: Jiří Volenec. ŽK: Váňa, Jiří Vlach - M. Novotný, D. Kulhánek. Diváků: 100. Paběnice: T. Výborný - Jak. Oliva, J. Šindelář, M. Růžička, Sochr (46. Jiří Vlach) - Záhrobský (87. Sedláček), Fuksa, Pašiak (63. D. Mužátko), Čáp (74. Krupička) - Váňa, Blahník. Trenér Jaroslav Vlach. U. Janovice: J. Kmoch - Barták, Zadražil, M. Novotný, Jelínek - Bílek, D: Kulhánek, Beneš, R: Tancer - Vyhnánek, D. Marek. Trenér Karel Nouzák.