Premiérové tři jarní body pro Čáslav vystřelil David Dastych!

19. březen 2017, 17:20

Čáslav - V prvním domácím utkání jarní části divize C fotbalisté FK Čáslav přivítali v neděli FK Kratonohy. Vzhledem k nepříznivému počasí se střetnutí odehrálo na umělé trávě:

Čáslav - Kratonohy 2:1 (0:1)

Hned po rozehrání letěly na polovinu domácí dva balony, u toho druhého byl Peterka dříve a usměrnil ho do sítě - 0:1. Čáslavští se nemohli dostat do tempa, soupeř hrál důrazněji a hlavně byl v šestnáctce nebezpečnější. V 10. min. po rohovém kopu pálil Němeček bez přípravy naštěstí pro domácí jen do tyče. Čáslavští v první půli míč do sítě jednou dostali, ovšem gól rozhodčí neuznali pro ofsajd. Potom Špičák protáhl gólmana Pištu ranou ze střední vzdálenosti a gólem neskončil ve 41. min. ani trestý kop Vančury, který se od břevna odrazil do zámezí.

Druhou půli domácí začali skvěle: Už ve 49. min. přízemní centr prošel malým vápnem až na zadní tyč, kde Jícha neměl problém vyrovnat - 1:1. Čáslavští se potom více tlačili do koncovky, Hannich ze střední vzdálenosti trefil břevno a v 67. min. osamocený Jícha z blízka hlavičkoval vedle. Rozhodující moment zápasu přišel v 81. min.: Po pravé straně pláchnul Hannich, jeho centr skončil u Dastycha, který podruhé napnul síť branky Kratonoh - 2:1. Vítězství mohl potvrdit Jícha v 84. min., jenže po spolupráci s Vančurou mířil z dobré pozice vedle.

Fotbalu moc neprospěla umělá tráva. "Vzhledem k počasí to ale jinak nešlo," podotkl čáslavský trenér Jiří Antoš. "Jsme spokojený se třemi body," doplnil. Domácí zastavila brzká branka v jejich síti. "Náš výkon byl kostrbatý. Dokud soupeř měl sílu, dobře bránil a my jsme se neprosazovali. Rychlý gól ve druhé půli nás pvzbudil a potom jsme zápas zaslouženě otočili na 2:1," shrnul utkání Jiří Antoš.

Branky: 49. Jícha, 81. D. Dastych - 1. Peterka. Rozhodčí: Šťastný - Krupa, Kovářová. ŽK: Růžička. Čáslav: Kubát - D. Dastych, Maxa, Růžička, Kunášek - Strnad, Vančura, L. Vebr, Hannich (89. Stránský) - Špičák (86. Antoš), Jícha (90.+1 Ronovský). Trenér Jiří Antoš. Kratonohy: Pišta - Tulach, Strasser, Němeček, Kejmar - Haupt (78. Michek), Franc, Jiroutek, Pražák (64. Pago) - Jilemnický, Peterka. Trenér Václav Pišta.