Příbram uhájila v Čáslavi výhru 1:2 a v poháru postoupila

22. červenec 2017, 19:28

Čáslav - Fotbalisty FK Čáslav čekal v sobotu zápas prvního kola poháru, ve kterém na svém hřišti ve Vodrantech přivítali bývalého příslušníka první ligy - FK Příbram:

Čáslav - Příbram 1:2 (0:2)

Hosté, kteří touží po návratu do nejvyšší soutěže, si od začátku vynutili územní převahu, ovšem úvodní branku zápasu jim domácí prakticky darovali: Ve 23. min. prošel rohový kop malým vápnem až na zadní tyč a Tregler hlavou míč umístil do prázdné brány - 0:1. To ještě chvíli před tím nadějně vypadala standardka Vančury, na kterou ale J. Petrů před malým vápnem hlavou nedosáhl. Hodně starostí hostům nadělala Vančurova teč Hannichovy nastřelené příhrávky, ovšem nejblíže vyrovnání byli domácí ve 27. min., když hlavičku J. Petrů po rohovém kopu gólman Boháč reflexivně vyrazil na brankové čáře. Příbramští své vedení pojistili ve 33. min., když obrana Čáslavi nechala více místa Grajciarovi, jehož střela zpoza vápna zapadla k tyči - 0:2. Dobře vypadal na druhé straně průnik Hannicha, který ovšem ztroskotal na Treglerovi a po přesném centru Vančury o pár minut později odpískali rozhodčí Hannichovi ofsajd.

Nový náboj dostal zápas v 57. min., kdy obrana nezachytila útok Čáslavi, který zakončil přesně Hannich - 1:2. Domácí potom přibrzdila druhá žlutá karta pro Růžičku, ovšem i v deseti dokázali soupeři vzdorovat. Pěkný útok se domácím povedl po ose Vančura - Vocel - Dastych, kterého na poslední chvíli zastavil Ric. Naděje Čáslavi v 72. min. udržel Kubát, když Janderovu střelu z levé strany po brejku Příbrami vytáhl na roh. V 79. min. Vančura trestný kop z nadějné pozice kroutil do horního růžku příbramské brány, jenže Boháč balón vyrazil a hosté si tak po vítězství 1:2 odvezli postup do druhého pohárového kola.

Favorizovaná Příbram si podle papírových předpokladů z Čáslavi odvezla pohárový postup. "Asi zaslouženě, v prvním poločase jsme udělali minimum chyb, přesto je dokázala potrestat," uznal trenér Čáslavi Jiří Antoš a pustil se do hodnocení zápasu: "Naše hráče bychom chtěli poděkovat za statečný výkon. Před první brankou jsme měli trochu smůly, když brankář Kubát podklouznul a nezavřeli jsme zadní tyč. Vzápětí jsme mohli vyrovnat, ale při krásné hlavičce Jirky Petrů Příbram podržel fantastický brankář Boháč. Potom jsme dostali hloupou branku na 0:2 - to se zrodil rozhodující náskok Příbrami. Byli jsme na míči, ale ztratili ho a soupeř skóroval po rychlé akci."

Ve druhém poločase chtěli hrát Čáslavští aktivně, výsledkem byl kontaktní gól na 1:2. "Potom jsme měli několik dobrých věcí, i v deseti jsme soupeře dokázali zatlačit a v oslabení hráli statečně. Zápas jsme chtěli zdramatizovat, hosté měli samozřejmě brejky, protože jsme ke konci šli už do velkého rizika. Po velmi dobrém výkonu jsme uhráli slušný výsledek, ale nepostoupili jsme," řekl k druhé půli kouč.

Útočník Jan Jícha se dostal na hřiště až v 78. minutě. "Má zraněný sval, nechtěli jsme to riskovat, protože nemáme dost útočníků," vysvětlil Jiří Antoš a dodal: "Necítil se, nechali jsme to na něm, chtěl zůstat na lavičce."

Branky: 57. Hannich - 23. Tregler, 33. Grajciar. Rozhodčí: Berka - Šimáček, Pospíšil. ŽK: Růžička, Vančura, Strnad - Hron, Průcha. ČK: 59. Růžička. Diváků: 250. Čáslav: Kubát - Skokan, Růžička, J. Petrů, Kunášek - Hannich, L. Vebr, Stránský (46. Strnad), Vančura, D. Dastych - Vocel (78. Jícha). Trenéři Jiří Antoš, Radim Truksa. Příbram: Boháč - Hron, Kvída, Tragler, Skácel - Kukec (67. Jandera), Kilián, Ric (85. Tarczal), Januška - Grajciar - Ayong (80. Průcha). Trenér Josef Csaplár.