První domácí vítězství v divizi vystřelil dvěma góly Štěpán Kacafírek

29. srpen 2015, 19:54

Suchdol - Ve čtvrtém kole divize C se fotbalisté Sokola Suchdol ukázali podruhé v této sezoně doma. A jelikož v prvním případě prohráli na penalty s Admirou, chtěli naplno bodovat:

Suchdol - Dvůr Králové 2:1 (1:0)

Domácí začali dobře. Už v 6. min. Bereš vysunul Vančuru, po jehož centru hlavičkoval nadějně Michálek, ovšem gólman Vaníček se stihl včas přemístit k tyči. Hosté zahrozili standardkou, Pícha ale naštěstí pro Suchdol tečoval trestný kop hlavou těsně vedle. To domácí byli hned z protiútoku úspěšnější: Plot přesně nacentroval a Kacafírek napnul síť - 1:0. ve stejné situaci se suchdolský útočník ocitl i ve 31. min. po centru Bodláka, ovšem tentokrát hlavou minul a nepřesně pálil ve 33. min. i Plot.

Druhou půli domácí nezačali vůbec dobře. Už ve 48. min. šel po kolmé přihrávce sám na bránu Hruška a také vyrovnal - 1:1. Domácí ale obdržená branka nesložila. Rychlý útok po ose Plot - Bereš - Kacafírek gólem ještě neskončil, v 58. min. ale po Michálkově centru Kacafírek hlavou trefil do černého - 2:1. Ještě před tím Picha sice dopravil míč do sítě po úniku Vitebského, ovšem rozhodčí gól neuznali pro ofsajd. Vítězství si domácí už uniknout nenechali, naopak sami měli několik náznaků dobrých příležitostí.

"Do sezony jsme vstoupili slušně, potřebovali jsme to ale potvrdit doma třemi body," připomněl suchdolský trenér Radim Truksa. "Z tohoto pohledu jsme spokojení, spokojení jsme i s prvním poločase, ve kterém jsme byli herně lepší než soupeř," zdůraznil a navázal: "Měli jsme krásnou gólovku a další akce, které jsme buď nedotáhli a nebo jsme to dali vedle. Z prvního poločasu jsme měli vytěžit více, byli jsme opravdu lepší."

Krátce po změně stran Dvůr Králové srovnal na 1:1. "Z první akce soupeře po přestávce jsme dostali na 1:1, to nám zápas hodně zkomplikovalo," přiznal kouč a pokračoval: "Vítězství jsme si ale zasloužili více a jsem rád, že zrovna Štěpán Kacafírek dal hlavou druhý gól. I když to nervy v závěru byly, jsem rád, že se nám podařilo doma vyhrát."

Suchdolští dali doma první branky v divizi, navíc si připsali první vítězství. "Vzhledem k tomu, že pokladník Jakub Svoboda je zraněný, ale je tady, tak do kabiny něco padne," uzavřel Radim Truksa.

Branky: 15., 58. Kacafírek - 48. Hruška. Rozhodčí: Štrincl - Šlapák, Duda. ŽK: Nosek, Růžička, Kubík - Picha, Vaníček. Diváků: 190. Suchdol: Kubát - Bodlák, Růžička, Biško, Nosek - Bereš (80. Dastych), Černohlávek, Vančura (68. Hannich), Michálek - Kacafírek (82. Kubík), Plot (84. Jirků). Trenér Radim Truksa. Dvůr Králové n. L.: Vaníček - Pícha, Rejl, Kruliš (60. Klazar), Pavlásek - Vaníček, Fejk (46. Řežábek), Podolník, Tomeš - Hruška, Vágner (41. Vítebský). Trenér Stanislav Ježek.