Souboj o čelo tabulky Vrdy nezvládly, všechny body zůstaly v Nových Dvorech

23. říjen 2016, 18:37

Nové Dvory - V devátém kole okresního přeboru na sebe v neděli narazily dva přední týmy tabulky: Jak domácí Nové Dvory, tak hostující Vrdy hrály o body, které by je udržely v kontaktu s první příčkou:

Nové Dvory - Vrdy 4:1 (2:0)

Domácí začali náporem, z kterého ovšem nic nevytěžili. Hosté postupně srovnali krok a hrozili přes brejky O. Tomíška po pravé straně. Ani z těch se ale nic neurodilo. Ve 20. min. po hostujícím rohu a několika odrazech ve vápně domácích se míč dostal až k Jiřímu Luňáčkovi, který však minul novodvorskou bránu. Vzápětí výkop gólmana prodloužil hlavou Valdman, Kokeš si poradil s P. Růžičkou a šel sám na bránu, ovšem také pálil vedle. Skóre se tak měnilo až ve 28. min., kdy J. Rejthárek zpoza vápna poslal trestný kop přes zeď přímo do šibenice - 1:0. Hosté mohli srovnat za necelé tři minuty: V. Plašil utekl zleva, před malým vápnem našel Jiřího Luňáčka, který ale balón odevzdal do rukou gólmana! Ve 37. min. domácí sehráli parádní akci, kterou zakončoval Pátek, ovšem tvrdou ranou z úhlu trefil jen vzdálenější tyč. Přesto se Nové Dvory dočkaly gólové pojistky: Ve 39. min. Pátek z trestného kopu našel Valdmana, ten si míč posunul a neomylně prostřelil M. Šindeláře v bráně Vrdů - 2:0.

Po přestávce hosté přidali, snažili se o kontaktní gól a domácí se soustředili především na obranu. V 52. min. O. Tomíšek nastřelil centr před domácí bránu, ovšem Jiří Luňáček na míč nedosáhl, v 57. min. po další pěknou akci O. Tomíška a kombinaci s Luňáčkem zakončoval P. Růžička, leč gólman Černý jeho pěknou a umístěnou ránu zpoza vápna vytáhl na roh. Klíčový okamžil zápasu přinesla 60. min.: Zelený na polovině hřiště vystihl rozehrávku soupeře, přihrál Valdmanovi, který si udělal místo a ranou k tyči upravil na 3:0. Hosté vykřesali naději o dvě minuty později, když po dlouhém centru Šolty téměř z poloviny hřiště Jiří Luňáček vyhrál vzdušný souboj s gólmanem - 3:1. Snahu hráčů z Vrdů přibrzdila 77. min., kdy P. Růžička fauloval unikajícího J. Rejthárka a určitě ho mrzela první žlutá karta za zbytečné řečnění, protože musel být po druhé žluté kartě vyloučen. V 85. min. pěkná kombinační akce vysunula do šance Nesládka, který ale netrefil novodvorskou bránu. A tak měli poslední slovo domácí: Rozehraný trestný kop Marek z rohu hřiště posunul Žaloudkovi, který míč připravil J. Rejthárkovi a ten pečetil vítězství Nových Dvorů 4:1.

"První poločas jsme začali aktivně s naší hrou, kterou chceme hrát," upozornil trenér Nových Dvorů Michal Rejthárek. "Branky se dostavily, hosté měli jednu příležitost po odraženém míči. Jirka Rejthárek dal nádherný gól z přímého kopu, Lukáš Valdman krásně zvýšil na 2:0," komentoval první půli a pustil se do hodnocení druhého poločasu: "Začali jsme ho také aktivně, se svou hrou, kterou umíme. Zvítězili jsme jednoznačně, mrzí mě přístup Vrdů, které neunesly porážku. Rozhodčí podle mě dnes pískal velmi dobře."

"Nové Dvory byly produktivnější, na rozdíl od nás daly branky," nadechl se vrdský trenér Karel Truksa. "V prvním poločase byli domácí lepší, ve druhém jsme je zmáčknuli my. My jsme ty góly nedali, Nové Dvory spoléhaly na brejky, výsledek si chytře pohlídaly a vyhrály zaslouženě," shrnul své hodnocení.

Branky: 28., 89. J. Rejthárek, 39., 60. Valdman - 62. Jiří Luňáček. Rozhodčí: Uher - Řípa, D. Zoufalý. ŽK: Zelený - V. Plašil, M. Tomíšek, J,. Růžička, P. Růžička, K. Truksa. ČK: 77. P. Růžička. Diváků: 150. Nové Dvory: Černý - Míča, Maláček, Dastych, Zelený - Pátek (69. Žaloudek), J. Rejthárek, Bareš, Marek - Kokeš (72. V. Melša), Valdman. Trenér Michal Rejthárek. Vrdy: M. Šindelář - J. Růžička, Šolta, M. Tomíšek, Bajo (80. Filipi) - O. Tomíšek, P. Růžička, Novák (46. Nesládek), Jan Luňáček (46. K. Truksa) - V. Plašil - Jiří Luňáček. Trenér Karel Truksa.

1 Hlízov 9 6 1 1 1 28:10 21
2 Nové Dvory 9 5 2 1 1 22:8 20
3 Vrdy 9 6 0 0 3 37:20 18
4 Sedlec 9 5 1 1 2 24:9 18
5 U. Janovice B 9 6 0 0 3 18:14 18
6 Malín 9 4 2 0 3 20:20 16
7 Malešov 9 5 0 1 3 13:13 16
8 Zbraslavice 9 5 0 0 4 23:15 15