Soupeře z Církvice sestřelil během jedné minuty Ondřej Lodinský!

14. duben 2018, 19:37

Kutná Hora - Ve čtvrtém jarním kole okresního přeboru na sebe v Lorci narazily celky, kterým se letos zatím spíše nedaří: Kutnohorská rezerva po dvou prohrách poprvé bodovala až minulý týden, ovšem na hřišti posledních Červených Janovic a to jenom po prohře na penalty. Církvice si první body také připsala až minulý týden, kdy po prohrách s Novými Dvory a ve Vrdech zdolala rezervu Uhlířských Janovic:

Kutná Hora B - Církvice 2:1 (0:1)

V prvním poločase plném nepřesností na obou stranách se do šancí dostával zejména církvický Vocl: Poprvé si připravil míč v pokutovém území  v 18. min., ovšem poprvé Jeřábek jeho střelu vytáhl na roh a po něm a skrumáži v malém vápně Koten trefil brankáře Jeřábka jen do nohou. Na druhé straně se roh zahrával i po Turkovského ráně k tyči, jenže větší příležitost měl opět Vocl ve 30. min., kdy si opět postrčil míč v pokutovém území, ovšem tentokrát pálil hodně nepřesně. O čtyři minuty později Vocl po brejku už brankáře Jeřábka protáhl, ale skóre se neměnilo. Hosté ve 35. min. reklamovali pokutový kop po zákroku na Jungwirtha. Hosté se dočkali těsně před přestávkou: F. Nedvěd z hranice velkého vápna odvrátil míč pouze k Jungwirthovi, který ze střední vzdálenosti přehodil gólmana Jeřábka - 0:1.

Dobře rozehraný zápas pro hosty mohl v 60. min. ještě pojistit Vocl, kterého za domácí obranu vysunul Jungwirth, ovšem církvický útočník pálil vedle. K obratu tak v 64. minutě zavelel Ondřej Lodinský: Nejprve k němu prošel rohový kop, míč doklepl do sítě na 1:1 a téměř po rozehrání na hranici velkého vápna nic "nevymýšlel" a poslal střelu přesně do horního růžku hostující brány - 2:1. Domácí od této chvíle výsledek s přehledem hlídali. Také jim hrála "do karet" kouskovaná a nervozní hra v závěru a tak si mohli připsat první jarní vítězství.

"Potřebovali jsme vyhrát, minulý týden v Červených Janovicích jsme se uspokojili a nedali šance," vrátil se ještě k minulému kolu trenér Kutné Hory B Pavel Král. "Dnes beru tři body, výkon ale optimální nebyl," je si vědom kouč. "Kdyby byl soupeř přesnější, chytřejší a proměnil šance, dopadlo by to asi obránceně," naznačil a dodal: "Štěstí ale přeje připraveným, jsme ale v obtížné situaci. V základu hráli dva kluci, kteří měli v nohou dopolední zápas za dorost, další dva byli na lavičce. Se štěstím dne bereme tři urvané body."

"Vyrovnaný zápas, v prvním poločase jsme měli dát asi o jednu branku více a bylo by rozhodnuto," litoval neproměněných šancí trenér Církvice Vladimír Kicner. "Rozhodla jediná minuta a bylo po zápase," narážel na dvě branky Kutné Hory.

Branky: 45. Jungwirth - 64., 65. Lodinský. Rozhodčí: Navara - K. Kafka, Kracík. ŽK: J. Kraus, Král - Koten. Diváků: 55. Kutná Hora B: Jeřábek - O. Nedvěd (79. Král), F. Nedvěd, Berka (67. Hozman), Saulich - Hulman, Gygal, Kracík (46. Kolůvek), Turkovský (85. Němec) - Jan Kraus, Lodinský. Trenér Pavel Král. Církvice: Foršt - Macháček, Dušek, Koten, Koblischke - Uhlíř, Kácovský, Novák (49. Vraný), Jungwirth, Němec - Vocl (69. Yuzhaninov). Trenér Vladimír Kicner.

1 Vrdy 16 11 2 2 1 42:14 39
2 Nové Dvory 16 8 5 1 2 34:16 35
3 Sedlec 16 11 1 0 4 36:21 35
4 Suchdol 17 9 3 1 4 36:22 34
5 Paběnice 16 9 1 2 4 35:18 32
6 Malín 16 9 1 1 5 42:24 30
7 K. Hora B 17 7 1 4 5 45:27 27
8 Malešov 16 8 1 0 7 24:19 26