Basketbalisté Kolína druhý mečbol Děčína neodvrátil

23. duben 2017, 23:06

Kolín - Konec. Basketbalisté Kolína druhý mečbol Děčína neodvrátili. Po porážce 48:82 tak pro ně letošní sezoně v NBL skončila, naopak Severočeši budou hrát semifinále. Čtvrtfinálovou sérii ovládli v poměru 4:1.

Gratuluji Děčínu nejen k dnešnímu vítězství, ale k postupu,“ uvedl trenér Kolína Predrag Benáček

Děkuji za gratulaci a chtěl bych poděkovat za velmi korektní sérii. Postoupili jsme do semifinále, což byl náš cíl,“ opáčil na tiskové konferenci trenér Děčína Pavel Budínský

Hráči Kolína si dělali zálusk na to, že by sérii vrátili ještě do Kolína, jenomže jejich plán vzal za své již v první čtvrtině, ve které nastříleli pouhých devět bodů. Zato Děčín pálil ostrými.

Velkou ztrátu Medvědi už smazat nedokázali. Naopak, rozdíl narůstal. V jednu chvíli byl víc jak třicetibodový.

Děčín si výhru zasloužil. Hrál se stejným nasazením od prvního zápasu i od první minuty až do poslední dneska. My jsme neměli dobrý střelecký den. Nedali jsme spoustu otevřených střel, nedali jsme trestné hody, což není naše vlastnost. Děčín se chytil v prvním poločasu, i když začátek byl hodně nervózní. Bylo to 10:0, rozhodla první čtvrtina a vlastně celý první poločas. Děčín si zkušeně doma pohlídal zápas. Mě se moc líbilo, jak Děčín hrál. Atmosféra byla skvělá jak tady, tak v Kolíně díky našim i děčínským fanouškům. Soupeři přeji hodně štěstí do dalších bojů,“ konstatoval Benáček.

Věděli jsme, že Kolín bude silný protivník. Navíc jsme poslední zápas prohráli, takže jsme se museli dobře připravit. Podařilo se nám ukončit sérii doma. Klukům bych chtěl poděkovat za přístup v celé sérii. Dnes jsme byli jednoznačně lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli,“ podotkl Pavel Budínský

Dělali jsme drobnou korekci, chtěli jsme se nebát střílet. Když jsme stříleli, tak jsme dávali nebo jsme hledali další střelce nebo jsme doskakovali. Měli jsme vysoké procento trojek, snažili jsme se dobře bránit. Kolínu nešla střelba, což nám hrálo do karet. I v tomto utkání máme víc ztrát než soupeř, ale když jsme hráli naši hru, tak jsme to zvládli. Jsme rádi, že jsme postoupili,“ dodal Budínský

Dnes byl markantní rozdíl v úspěšnosti střelby. Děčín měl v trojkách úspěšnost téměř padesát procent, my žalostných devatenáct. To samé platilo o dvojkách. Děčína dal o deset trojek víc, což je třicet bodů. Nebrali jsme si těžké střely, ale nedávali jsme otevřené střely, šoupáky a trojky. Když shrnu celou sérii, Děčín nám ukázal, jak se má hrát play-off. Od prvního do posledního zápasu hrál s perfektním nasazením a postoupil zaslouženě,“ přiznal kolínský pivot Ladislav Horák.

Ve čtvrtfinále jsme se vymanili z toho, jak jsme hráli nadstavbovou část. Tam nám to úplně nesedělo a rozhodující rozdíl je v nasazení. Dnes jsme ho dokázali udržet po celé utkání, měli jsme širokou rotaci a všech našich devět hráčů odehrálo okolo dvaceti minut. Jsem rád, že jsme splnili úkol a postoupili. Atmosféra byla úplně geniální jak tady, tak v Kolíně,“ připojil se domácí Šimon Ježek

Body Děčín: Šiška Ondřej 14, Palyza Lukáš 11, Bažant Lukáš 10, Houška Jakub 10, Pomikálek Tomáš 10, Ježek Šimon 9, Houška Pavel 8, Vyoral Tomáš 6, Landa Robert 4

Body Kolín: Číž Adam 15, Skinner Lee Edward 13, Dixon Chris 8, Kerr Garret 4, Hunt Jimmie 3, Ličartovský Štefan 3, Horák Ladislav 2, Harčár Pavel 0, Koláčný Lukáš 0, Machač David 0, Rovenský Lukáš 0, Vocetka Michal 0