Basketbalisté Kolína na Pardubice nestačili

15. únor 2017, 23:17

Kolín - V probíhajícím ročníku Kooperativa NBL mají za sebou čtyřiadvacet zápasů, ten proti Pardubicím byl jeden z nejhorších. Basketbalistům Kolína téměř nic nevycházelo a s Beksou prohráli 70:86. Po Nymburku tak v nadstavbové části prohráli i druhé utkání.

„Pardubice byly dnes jednoznačně lepší a zaslouženě vyhrály. Vedly skoro celý zápas,“ přiznal trenér Kolína Predrag Benáček

Nedokázali jsme ubránit rychlý protiútok, který je asi jejich nejlepší zbraň a to přesto, že jsme se na to připravovali. Tak jsme dostali asi dvacet bodů, dále nám odešla střelba z rohu, trojkové pokusy jsme měli 17/1. S jednou trojkou jde jen těžko hrát vyrovnané utkání a případně ho vyhrát,“ posteskl si Benáček

V první čtvrtině Kolín držel se soupeřem ještě krok. Na začátku sice brzy prohrával o devět bodů (4:13), jedenácti body v řadě ale rychle výsledek otočil.

Vypadalo to nadějně. Jenomže další průběh většinu fanoušků zmrazil. Pardubice přepnuly na vyšší rychlostní stupeň a Kolín začal ztrácet. V poločase to bylo 28:45.

„Všechno se rozhodlo ve druhé čtvrtině, kdy jsme povolili Pardubicím rychlé protiútoky. Pokud jsme je donutili hrát postupný útok, tak to jsme hráli vyrovnaně. Bylo vidět, že máme omezenou rotaci hráčů a Pardubice jsou zkušenější tým a dotáhly to do vítězného konce,“ řekl kolínský rozehrávač Lukáš Rovenský

Měli jsme dobrý vstup do zápasu, vedli jsme rychle 13:4. Potom jsme přestali chvilku běhat a dovolili jsme Kolínu jít do vedení o tři body. Po oddechovém čase jsme se vrátili k naší hře, kdy jsme se po obranném doskoku snažili dostat se rychle dopředu. To se nám dařilo a skóre jsme otočili na svoji stranu. Dali jsme hodně jednoduchých košů a dali jsme dvě trojky v závěru. Náskok se natáhl na dvacet bodů a vlastně v tom samém duchu jsme pokračovali ve druhém poločase, kdy jsme z dobré obrany přecházeli do rychlých protiútoků. Jsme rádi, že se minutáž rozdělila na téměř všechny hráče, a skoro všichni skórovali, protože v pátek nás čeká Final four Českého poháru,“ uvedl trenér Pardubic Tomáš Bartošek

Medvědi po nástupu ze šaten vypadali odhodlaně něco s výsledkem udělat, ale zůstalo jenom u přání. Realita byla jiná. Soupeř si budoval ještě výraznější náskok. V průběhu čtvrté čtvrtiny vedl dokonce o třicet bodů. Až v závěru polevil. Kolín toho využil a hrozivě vypadající skóre upravil do konečné podoby 70:86.

Jsem moc rád, že jsme to zvládli, protože je to po dlouhé době zápas, který jsme tady v Kolíně tak jednoznačně zvládli. Hráli jsme dobře dopředu, ale hodně nás držela špatná úspěšnost střelby Kolína. Hlavně v první půlce nedali spoustu otevřených střel. Kdyby něco dali, tak ten zápas vypadal úplně jinak. Teď nás čeká o víkendu Final Four Českého poháru, což je pro nás takový jeden z menších vrcholů sezony,“ uvedl pardubický pivot Ondřej Kohout.

Snažili jsme se a dělali to, na co v současné době máme. Půlka našeho týmu je unavená a půlka není připravená. Ani fyzicky, ani takticky. Proto výsledek vypadá, jak vypadá,“ hlesl Predrag Benáček.

Věřím, že bude lépe, až se všichni dáme dohromady, protože máme spoustu zraněných hráčů a také spoustu unavených hráčů z náročné sezony,“ dodal Benáček

Kolín má v nadstavbě za sebou druhé utkání. Nejprve nestačil na Nymburk a nyní na Pardubice. Třetí duel sehraje v pondělí na palubovce USK Praha. Hrát se bude od 20.15 hodin před televizními kamerami. Přeruší sérii šesti porážek v řadě?

Body Kolína: Horák Ladislav 18, Bakić Bojan 15, Machač David 13, Číž Adam 12, Skinner Lee Edward 6, Harčár Pavel 2, Hunt Jimmie 2, Vocetka Michal 2, Bálek David 0, Dixon Chris 0, Koláčný Lukáš 0, Rovenský Lukáš 0
Body Pardubic: Burnett Dominez 18, Pandula Dušan 18, Švrdlík Kamil 11, Wall Joseph 10, Kohout Ondřej 9, Autrey Lamb 8, Nečas Radek 4, Půlpán Viktor 4, Kotas Lukáš 2, Škranc David 2, Potoček Josef 0, Roub Martin 0