Basketbalisté Kutné Hory doma oorazili Pardubice i rezervu Jindřichova Hradce

19. listopad 2017, 18:20

Kutná Hora - Basketbalisté Sokola Kutná Hora si o víkendu připsali dvě důležitá vítězství ve druhé lize: V sobotu nejprve doma porazili Teslu Pardubice 87:76, v neděli pak udrželi vedení naad Jindřichým Hradcem B a brali vítězství 88:82.

Nedělní vítězství se přitom nerodilo lehce: Poločasové vedení o patnáct bodů hosté dokázali stáhnout po přestávce až na rozdíl jediného bodu, hektickou koncovku ale Kutnohorští nakonec zvládli.

"Jsou to pro nás strašně důležitá vítězství, trochu v nervech," ulevil si trenér Kutné Hory Petr Kratochvíl. "Dvakrát vyhrát doma jsme potřebovali, v závěrech obou zápasů jsme asi chtěli až moc a byli vynervovaní," přiznal a pokračoval: "To bylo vidět v sobotním zápase s Pardubicemi, kdy nám v závěru ujížděly nervy a místo toho, abychom v pohodě vyhráli o dvacet bodů, tak to nakonec bylo o jedenáct a byli jsme rádi. Dnes to bylo podobné, ke konci utkání jsme opět byli nervozní, ale dopadlo to dobře."

Kutná Hora - Pardubice 87:76 (19:19, 43:28, 71:45)

V sobotním duelu rozhodla druhá a třetí část zápasu. Po třech čtvrtinách vedl Sokol 71:45. Na začátku čtvrté části, byl rozdíl dokonce 28 bodů ve prospěch domácích. Poté však došlo k výpadku vlivem vytažené těsné osobní obrany hostů a nervozity domácích a tak poslední čtvrtinu prohrál Sokol 16:31. Přesto se podařilo dovézt utkání k vítěznému konci, především díky bojovnosti.

Body Kutné Hory: Němeček 26/4, Kocourek 23, Málek 14, Matějka 12, Hlavička 8 Prušinovský 4. Body Pardubic: Nalevanko 28/6, Šindelář 16/2, Hanuš 12/1. Trojky: 4/11, TH 18/13 - 8/7, Fauly: 15/17.

Kutná Hora - Jindřichův Hradec B 88:82 ((25:18, 49:34, 62:54)

Nedělní utkání bylo vyrovnanější, především herně. Byl to duel dvou poločasů. První vyhrál Sokol 49:34 a druhý prohrál 39:48. Ve druhé části se opět projevila jistá nervozita. Drama vrcholilo v 7. minutě poslední čtvrtiny, kdy hosté snížili na rozdíl jednoho bodu. Naštěstí kontroval Málek a trojkou Haviar. Poté hosté dvakrát faulovali a Málek proměnil tři ze čtyř šestek. Hosté ještě stačili snížit trojkou a účet utkání uzavřel Němeček.

Body Kutné Hory: Kocourek 31, Němeček 20/1, Málek 11, Haviar 11/3, Prušinovský 6, Hlavička 5, Matějka 4. Body J. Hradce: Hron 31/5, Pazour 19/1, Fical 15/1. Trojky: 6/7, TH 23/20 - 15/10, Fauly: 15/21.