Basketbalisté Kutné Hory potěšili fanoušky vítězstvím nad Sokolem Kbely!

5. únor 2020, 07:13

Kutná Hora - Basketbalisté Sokola Kutná Hora sehráli o víkendu doma další dva zápasy II. ligy mužů. V neděli se jim podařilo vybojovat první letošní vítězství!

Sokol Kutná Hora – BK Brandýs n.L. 75:91 (18:27, 35:49, 50:65)
V sobotním zápase čekal na domácí již tradiční soupeř z Brandýsa n. L. Po vyrovnaném začátku utkání se Brandýs dostal malého vedení, které se mu podařilo navýšit na poločasový rozdíl 14 bodů. Potom Sokol změnil obranu a soupeře zatlačil, ale ten si vždy pomohl dobrou kombinací v útoku a náskok se mu tak podařilo udržet až do konce utkání. Sokol v tomto utkání špatně bránil o čemž hovoří doma obdržených 91 bodů!
Body KH: Veselý 23 (4), Bašta 17 (2), Jonáček 15, Kocourek 10, Tejček 4, Koudela, Soukup a Hlavička po 2. Body Brandýs: Hartig 24 (2), Čeněk 19 (3), Ornst 16 (2), Kratochvíl 14... TH: 27/15 - 22/10. Fauly: 26 - 23. Trojky: 9 - 5.

Sokol Kutná Hora - TJ Sokol Kbely 86:79 (23:27, 38:44, 62:62)
Proti Kbelům měli Sokolové k dispozici o 3 hráče méně než v sobotním zápase. Od první čtvrtiny se hrálo vyrovnané a fyzicky náročné utkání. Do poločasu udržovaly Kbely mírné vedení a tak měl Sokol v druhé polovině co dohánět. V závěru třetí čtvrtiny dal Sokol tři trojky v řadě a dotáhl se ve skóre na hosty. Do poslední čtvrtiny se tak šlo za vyrovnaného stavu. V ní se oba týmy dlouhou dobu přetahovaly o vedení. V samotném závěru utkání Sokol několika body v řadě strhl vedení na svou stranu a zápas tak dovedl do vítězného konce!
Body KH: Bašta 26 (3), Koláčný 15 (2), Veselý 15(3), Kocourek 14, Prušinovský 7 (1), Jonáček 7, Málek 2, Koudela, Aufrecht, Tejček. Body Kbely: Papež 20 (3), Švidraň 19 (3), Ertelt 16 (1), Šťástka 12, Hanzlík 10... TH: 20/15 - 7/4. Fauly: 19 - 19. Trojky: 9 - 8.

1. BK NAPOS Vysoká n. L. 18 15 3 1481:1183 33
2. TJ Sokol BK Chrudim 18 13 5 1537:1236 31
3. BVK Holice 18 13 5 1415:1261 31
4. GBA Lions Jindřichův Hradec B 18 11 7 1451:1321 29
5. BC Benešov 18 11 7 1438:1361 29
6. BA LYNX Liberec 18 10 8 1391:1295 28
7. BK Brandýs nad Labem 18 10 8 1349:1382 28
8. TJ Tesla Pardubice 18 9 9 1404:1419 27