Basketbalistům Kolína závěr první poloviny sezony nevyšel

5. únor 2017, 11:57

Kolín/Svitavy - Základní část zakončili, stejně jako začali – čtyřmi porážkami v řadě. Basketbalistům Kolína závěr první poloviny sezony v Kooperativa NBL nevyšel. V posledním duelu bylo zřejmé, že si užívají postup do skupiny A1, což se projevilo na výsledku. Na půdě Svitav prohráli 65:81.

Gratuluji domácím, kteří odehráli výborný zápas hlavně v prvním poločase, kdy nám dali skoro padesát bodů. Tam se utkání rozhodlo,“ uvedl trenér Kolína Predrag Benáček.

My jsme ve druhém poločase zlepšili obranu, hráli jsme s větší energií, ale bylo to bohužel pozdě. Nedokázali jsme ubránit Jelínka a Roseboroa, což byl jeden z našich velkých problémů,“ přiznal Benáček.

Kolín držel krok s domácími pouze v úvodu. Po pěti minutách hry se začal pomalu vytrácet ze hry a Svitavy si postupně budovaly náskok.

K útoku zavelel dvěma úspěšnými pokusy za tři body Jelínek.

Svitavy dobře bránili, Kolín se těžko prosazoval. Po další úspěšné trojce Jelínka byl rozdíl ve skóre poprvé dvouciferný. To běžela třináctá minuta.

Medvědi v další průběhu nadále ztráceli. Náskok Turů v jednu chvíli atakoval dvacetibodovou hranici. Ze šoku se otřepali až ve čtvrté čtvrtině, ale z velkého náskoku domácích moc neubrali. Nakonec prohráli o šestnáct bodů.

Jednou z hlavních příčin naší porážky bylo, že jsme neubránili Jirku Jelínka, který nám dal plno trojek, když využíval volných pozic ke snadným střelám. První poločas nám moc nevyšel, kdybychom bojovali celý zápas tak, jako ve čtvrté čtvrtině, myslím, že výsledek by byl jiný,“ konstatoval pivot Kolína Pave Harčárl.

Musím říci, že na hráčích je vidět, že si konečně začínají užívat basketbal, baví je bránit a od obrany všechno začíná. Na obranné polovině jsme naší hru díky příchodu Pavla Slezáka zagresivnili, on je tím hráčem, který dokáže vybičovat všechny ostatní. V útoku jsme si velmi dobře vyhověli, posouvali jsme výborně míč a nacházeli hráče buď ve vymezeném území, nebo volné na trojce,“ řekl trenér Svitav Lubomír Růžička.

Pomohl nám Brett Roseboro jako šestý hráč, který přišel na hřiště s obrovskou energií, hned dal osm bodů a dostal nás do bodového polštáře, který jsme potom udržovali. Kolín se ale nevzdával, je to houževnatý tým, pořád jsem opakoval hráčům, že pro soupeře minus patnáct bodů nic neznamená. Jakmile jsme se snažili dát prostor většímu počtu hráčů, tak Kolín to hned trestal. To mě mrzí, ale dovedli jsme zápas do vítězného konce, takže historie se na to neptá. Děkuji svým hráčům za předvedený výkon i skvělým fanouškům,“ dodal Růžička.

„Na zápas jsme se dlouho připravovali, už to směřujeme do skupiny A2. Chtěli jsme vyhrát. Náš tým si po příchodu nových hráčů sedá, odvedli jsme dobrou práci, chodili jsme rychle do protiútoku, dobře jsme posouvali balon, nacházeli volné hráče, Jirkovi Jelínkovi to padalo. Jsme na dobré cestě, musíme takhle pokračovat i v dalších zápasech,“ uvedl hráč Svitav Tomáš Teplý.

Body: Jelínek 20, Roseboro 14, Mickelson 11, Slezák 11, Teplý 10, Smithson 9, Vučica 4, Andres 1, Šindelář 1 – Machač 14, Vocetka 12, Harčár 11, Kerr 10, Číž 5, Dixon 5, Hunt 5, Horák 3. Rozhodčí: Lukeš, Kurz, Holubek. Trojky: 9:8. TH: 14/10:13/7. Fauly: 17:19. Pět chyb: 38. Vocetka (Kolín). Doskoky: 34:36. Průběh: 26:19, 48:34, 70:51. Diváci: 481. Nejlepší hráč utkání: Jelínek