Basketbalový Kolín na vítězství stále čeká

12. březen 2017, 14:18

Kolín - Basketbalisté Kolína na první vítězství v nadstavbové části stále čekají. Nedočkali se ho ani proti Děčínu. S ním doma prohráli po prodloužení 73:81.

Po prvním poločase, který se nám vůbec nepovedl, jsme se ve druhém poločase vrátili do zápasu a mohli klidně vyhrát. Zápas šel ale do prodloužení, které vyhrál Děčín,“ konstatoval kapitán Kolína David Machač

Musím za celý tým říct, že jsme moc rádi, že jsme tady vyhráli. A to ze dvou důvodů. Jednak proto, že jsme tady v základní části prohráli a také proto, že nejsme v úplné výsledkové pohodě. Prohráli jsme doma s USK a tak jsme si řekli, že si musíme nějakým způsobem napravit reputaci. Myslím, že pro diváka to bylo velmi dramatické utkání,“ řekl trenér Děčína Pavel Budínský

Bylo to silové utkání jak pod košem, tak na křídlech, což je opravdu také unikátní. Dnes se nám po dlouhé době podařilo téměř úplně odstavit útočný doskok. V tom jsme dělali v posledních zápasech největší chyby, kdy nás soupeři přeskákali. O zápase rozhodla čtvrtá čtvrtina, kdy jsme propadli. Jinak je to pro nás strašně důležitá výhra pro to, abychom si udrželi třetí místo. Věřím, že nás to znovu nakopne a budeme takto pracovat dále,“ řekl nejlepší hráč zápasu Tomáš Pomikálek

První čtvrtina byla vyrovnaná. Oba týmy se přetahovaly o vedení. Ve druhé předvedl Kolín střelecký kolaps. Nedařilo se mu v útoku a za deset minut nastřílel pouhých devět bodů oproti dvaceti soupeře. Ten vedl už o třináct bodů. Těsně po změně stran byl rozdíl ve skóre čtrnáctibodový. To byl největší rozdíl mezi oběma soupeři v celém zápase.

Kolín se dlouho nedařilo náskok soupeře stahovat. Až ke konci třetí čtvrtiny se mu to podařilo. Najednou ztrácel hratelných šest bodů (50:56).

Šanci na úspěch vycítili i diváci. Hráče hnali za vyrovnáním. Ti jejich výzvu vyslyšeli a na Děčín se také dotáhli. Bylo to kdo s koho. V závěru vrátil vedení hostům Jakub Houška, Horák ale stačil ještě před koncem základní hracího období vyrovnat. V poslední vteřině mohl rozhodnout Vyoral, jeho pokus za tři body ale trefil pouze obroučku.

O vítězi muselo rozhodnout prodloužení. V pětiminutovém nastavení už kraloval třetí tým tabulky. Kolín první body zaznamenal téměř po třech minutách hry. To už ztrácel šest bodů.

Manko v krásné basketbalové atmosféře už smazat nedokázal. Připsal si tak devátou porážku v řadě.

V prvním poločase nás Děčín přehrál pod košem. My měli deset doskoků, Děčín pětadvacet. Ve druhém poločase jsme začali více bojovat i doskakovat, hlavně v útoku. V posledních osmi minutách jsme změnili obranu. I díky tomu jsme dokázali vyrovnat. V prodloužení jsme bohužel už v tomto trendu nepokračovali. Na hráčích byla znát únava, jak psychická, tak fyzická. Bohužel poslední dva měsíce jako tým nejsme v pohodě. V prodloužení toho zkušený Děčín využil. I tak bych ale chtěl svým hráčům poděkovat za bojovnost. Stejně tak i divákům,“ podotkl Predrag Benáček

Průběh v Kolíně je takový, že my se ujmeme vedení a vedeme o deset až dvanáct bodů, ale pak domácí v domácím prostředí začnou „bláznit“, začnou hrát více jednoduše, začnou více trefovat a doskakovat a tím se vrací do zápasu. My jsme najednou přestali držet náš koncept hry jak v obraně, tak v útoku a šlo se do prodloužení, to jsme vyhráli 15:7. V poločase jsme byli spokojeni s obranou, po poločase jsme si mysleli, že útočný apetit tam může přijít a také přišel, ale my jsme propadli v obranném doskakování. V prvním poločase jsme povolili soupeři dva doskoky, ve druhém dvanáct,“ uznal Budínský

Pro jeho tým to bylo druhé vyhrané prodloužení ve skupině A1.

Za to jsme rádi, protože každý takový zápas je o psychice, kdy si musíte uvědomit koho bráníte, který hráč bude asi tím rozhodujícím faktorem, kdo vezme osud utkání do vlastních rukou,“ dodal.

Body: Skinner 15, Dixon 11, Horák 10, Hunt 10, Kerr 9, Bakić 7, Vocetka 6, Machač 5 – Palyza 13, Pomikálek 12, Vyoral 12, J. Houška 10, P. Houška 10, Bažant 6, Kroutil 6, Ježek 5, Šiška 5, Landa 2. Rozhodčí: Dolinek, Hošek, Nejezchleb. Střelba 2 body: 45/23:38/21. Trojky: 29/5:26/7. TH: 18/12:21/18. Doskoky: 37:47. Chyby: 22:22. Diváků: 600. Čtvrtiny: 18:19, 9:20, 23:17, 16:10 – 7:15. Hráč zápasu: Tomáš Pomikálek (Děčín).