Benáček: V Prostějově jsme hráli příliš klidně

28. březen 2016, 13:05

Kolín - Mohli hrát v klidu, play off už mají jisté. Basketbalisté Kolína ale v Prostějově hráli až moc ve velkém klidu. Na palubovce Hanáků prohráli o čtyřicet bodů 65:105.

Těch čtyřicet bodů rozdílu jasně ukazuje, že domácí byli lepší v útoku i obraně. Hráli s větší chutí,“ přiznal lodivod Kolína Predrag Benáček.

V zápase jsme byli aktivnější než Kolín. Samozřejmě Kolín má již jistotu svého postavení před play-off, my ještě hrajeme o lepší pozici, chceme být třetí,“ vysvětloval trenér Prostějova Zbyněk Choleva.

Oba týmy se v letošní sezoně utkaly již šestkrát, lepší bilanci měl Kolín (4:2). Sedmý zápas jim ale vůbec nevyšel. V úvodu sice vedl 6:2, pak však postupně nabíral ztrátu.

Hanáci nasázeli v úvodní desetiminutovce Kolínu sedmadvacet bodů oproti dvanácti soupeře a jasně ukázali, jakým směrem se bude duel ubírat. Dařilo se zejména Tomancovi s Markem.

Druhou čtvrtinu odehrál Kolín lépe, dosáhl na dvaadvacet bodů, Tomanec však Kolínu dělal i nadále problémy a tak díky jeho skvěle střelbě vedli Hanáci v poločase 55:34.

Třetí část patřila palubovka prostějovskému kapitánovi Romanu Markovi, který postupně navyšoval vedení Orlů. To se vyšplhalo do výše 80:53 a o vítězi bylo rozhodnuto.

Závěrečná desetiminutovka se dohrávala už jenom z povinnosti.

Gratuluji Prostějovu, dnes zaslouženě vyhrál. Zdá se mi, že moji hráči si myslí, že sezona skončila, přes varování, že takový přístup by neměli mít,“ zlobil se Predrag Benáček.

Naše aktivita se samozřejmě zúročila, jestli to jsou doskoky, protiútoky či střelba, tak za ten výkon jsem rád. Taky jsme zápas rozložili na všechny hráče, už na začátku jsme dali spoustu bodů, kéž by to tak bylo dál každý zápas,“ přál si Zbyněk Choleva.

Kolín podruhé v řadě dostal víc jak stobodový příděl. Po Pardubicích i v Prostějově. Snad se to nebude opakovat ve středu v Brně...