Jeruzalém si výhru nad Nymburkem ohlídal

8. listopad 2018, 09:08

Jeruzalém/Nymburk - Do Jeruzaléma jsme odjeli bez dvou hráčů a domácí zvlášť po třicetibodovém vítězství v minulém utkání byli velkými favority. Svou úlohu plnili od samého počátku a naše snahy o vzepětí uzemnili vždy velice rychle. Hapoel Jeruzalém : ČEZ Basketball Nymburk 88:64.

Hapoel má nyní nejlepší tým, který kdy měl. Hezky se na jeho hru kouká a předčil nás ve všech směrech. V intenzitě, agresivitě, pod košem, útoku, obraně, zastavil naše rychlé brejky a musím uznat, že zahrál dobře,“ vysekl Oren Amiel poklonu svému soupeři na tiskové konferenci po zápase.

Naši hráči nezachytili už úvod utkání, i když domácí první tři střely z pole minuli. Jenže po našem vedení 2:1 poprvé trefil náš pozdější kat Feldeine svou první trojku. Za chvíli přidal dunk a ještě jednu trojku … a domácí vedli 11:4. Domácí útok pokračoval v cestě mrakodrapem a bral schody po třech. Na 14:6 a 17:6 na konci čtvrté minuty zvyšoval „naspeedovaný“ Feldeine. Čtrnáct bodů ze sedmnácti za 4 minuty zápasu je výkon, který se často nevidí. Pak se chvíli bodový uragán zastavil.

V polovině 6. minuty se prosadil Wright a pak znovu štěkla Feldeinova opakovačka na tři body. Na konci první čtvrtiny ukázal zuby Geno a Alex, kteří dvěma trojkami upravili na 26:18. Z úvodního propadáku byla osmibodová ztráta ještě lichotivá. I v dalším průběhu prvního poločasu se rozdíl udržoval okolo deseti bodů a ke konci druhé čtvrtiny ožil Boči a pěti body pomohl stáhnout odstup domácích na 8 bodů. V poločase jsme však ztráceli 13 bodů (45:32).

Při prvním koši druhého poločasu se na obroučce zhoupnul Alex Davis po šikovné přihrávce Petra Bendy ze středu bedny (45:34).  Ovšem pak si body připisovali domácí a plíživě se dostali až do dvacetibodového vedení 54:34. Než se změnilo skóre na naší straně, uplynulo více než pět minut, to už domácí vyšplhali na 60 bodů. Trefil se Boči a upravil na 60:36.

Za třetí čtvrtinu jsme nastříleli jen 8 bodů a to bylo proklatě málo. Poslední čtvrtinu jsme vyhráli 24:22. Trojkou se ukázal Boči, Mičego, Alex i Vojta, krásným smečovaným košem se prezentoval Alex, nicméně na úpravě rozdílu ve skóre se to projevilo jen minimálně, protože i domácí pokračovali ve své úspěšné střelbě. Další dvě trojky dal Feldeine a zakončil svou famózní střelbu z perimetru na poměru 12/9, celkově 35 bodech. To znamenalo, že sám dal polovinu bodů, na které se nadřel náš celý tým.

V celkových statistikách dominuje na straně domácích ještě počet doskoků. „Mají skvělý tým, jeden z nejlepších v naší skupině. A nám chyběla proti nim výška,“ posteskl si po utkání Alex Davis, který nastoupil v BCL po operaci poprvé. Domácí ukořistili pod oběma koši 61 míčů, oproti 36 našim doskokům. Markantní rozdíl byl v útočných doskocích 23:12. Není proto divu, že v bodech ze druhé šance vyhrál náš soupeř 20:8 a v bodech z vymezeného území 32:20.

Na doskocích dominoval Butler a Owens, kteří však dali jen sedm bodů dohromady. U nás měl sedm doskoků Geno a Boči, což ještě více podtrhuje kvalitu pivotů soupeře. V trojkové střelbě jsme nakonec tak špatní nebyli. Procentně o půl procenta a absolutně jen o dvě trojky. Deset bodů vzniklo ještě na čáře trestných hodů. Naše trestné hody byly 6/4, soupeř měl 20/14. Dokonce jsme si vážili míče více, alespoň podle počtu ztrát, než Jeruzalém.

Body: Feldeine 35, Stoudemire 13, Thomas 12, Blatt, Eliyahu a Butler po 6, Johnson 4, Brown 3, Timor 2, Owens 1  - Bohačík 16, Davis 14, Peterka a Hruban 7, Benda a Wright 6, Lawrence 5, Kříž 3, střelba za 2 body: 46/22:48/18, trojky: 32/10:26/8, TH: 20/14:6/4, fauly: 17:14, doskoky: 61:36, ztráty: 10:6, čtvrtiny: 26:18, 19:14, 21:8, 22:24
Příští týden nás čeká další zápas na venkovní palubovce v Madridu proti Fuenlabradě. Ta prohrála dnes o 7 v Athénách a pak 20. listopadu od 18:30 na Královce zakončíme první polovinu soutěže zápasem proti Bamberku.