Kolín dnes na své palubovce hostí Jindřichův Hradec

28. březen 2018, 10:17

Kolín - Ve středu 28. března hostíme poslední celek tabulky Kooperativa NBL Jindřichův Hradec, se kterým jsme naposledy hráli 12. března. Na půdě Jindřichova Hradce jsme vyhráli 84:93. V našem dresu se nejlepším střelcem stal Michal Vocetka, který se svými 22 body zažil střelecké obrození a odehrál bez minuty a půl celé utkání. Za bankéře tehdy nastřílel nejvíce bodů srbský pivot Ratko Petrić (23 bodů).

V posledních dvou utkáních neměli kolínští basketbalisté štěstí a své zápasy ztratili v závěrečných okamžicích. Ve Sportcentru SLUNETA nedokázal Kolín přetavit poločasové vedení o 18 bodů ve vítězství a prohrál 81:78. Odčinit tento kolaps se snažili hráči Kolína na palubovce Nové Huti Ostrava, ale ani zde se jim nedařilo. V zápase každý chvilku tahal pilku a průběžné vedení se přelévalo mezi oběma týmy. Bohužel naposledy za pomyslnou pilku zatahali ostravští hráči, a tak Ostrava vyhrála 85:79. Kolín tak klesl na průběžnou třetí příčku tabulky A2.

Jindřichův Hradec stále marně čeká na výhru ve skupině A2. Naposledy podlehl na domácí palubovce celku mmcité+ Brno 66:90. Zápas před porážkou s Brnem nestačili jindřichohradečtí hráči na USK Praha, se kterým prohráli 68:44. Soupeři tedy jdou do utkání v podobném rozpoložení, co se týče posledních odehraných zápasů.

NÁZORY PŘED UTKÁNÍM

Pavel Beneš (trenér BC Geosan Kolín): „Po dvou venkovních utkáních, které jsme smolně ztratili až v závěrečných vteřinách, se chceme vrátit na vítěznou vlnu a udělat tak radost nejen sami sobě, ale především našim fanouškům, kteří chodí na každý zápas v hojném počtu.“

DIVÁCKÁ SOUTĚŽ O PIZZY A  TABLET

Na domácích zápasech Kooperativa NBL bude opět probíhat divácká soutěž: Pořadatelé vhodí mezi diváky 3 míčky. Dva držitelé míčků vyhrají PIZZU, majitel zvlášť označeného míčku bude hrát o tablet, který získá, když za 45 sekund vstřelí 2 koše z půlkruhu, 2 trestné hody a 1 koš z tříbodové vzdálenosti.

LEGO SOUTĚŽ PRO DĚTI

Pro děti máme připravenou tradiční LEGO SOUTĚŽ: O přestávce mezi 1. a 2. čtvrtinou budou vylosovány 3 děti, které dostanou stavebnici LEGO. Soutěžní kupóny budou vydávány u vstupu do haly.

Utkání v hale Spojů (Geosan arena) začíná v 17:45.