Kolín na domácí palubovce podlehl Ostravě

4. březen 2018, 12:34

Kolín - Ve 2. kole nadstavbové části Kooperativa NBL se na kolínské palubovce v sobotu 3. března v GEOSAN Aréně představil tým z Ostravy.

Výběr trenéra Dušana Medveckého, který pro tento zápas tvořilo 9 hráčů (5 cizinců a 4 čeští hráči, z toho Choleva nenastoupil) vstoupil do utkání lépe. První dvě minuty dirigoval srbský křídelník Blagojević, který 8 body v řadě dostal Ostravu do trháku 0:8 a donutil domácího trenéra Pavla Beneše k oddechovému času. Po něm se kolínští Medvědi vzpamatovali a na soupeře  se dotáhli. V průběhu 2. čtvrtiny se dostali dokonce do dvouciferného vedení (25:15), ale hosté si nenechali nic líbit a do poločasu stáhli na rozdíl pouhých 3 bodů.

Ve druhém poločase utkání se vedení přelévalo z jedné strany na druhou. Diváci se tak opět, stejně jako ve středečním utkání, dočkali doslova infarktové koncovky, kdy minutu a půl před koncem svítil na tabuli stav 80:80. Poté si však vzal hlavní slovo nečekaný hrdina utkání, Michal Medvecký, syn ostravského trenéra nejprve proměnil těžkou střelu za 2 body a po ztrátě míče domácích zasadil tentokrát již tříbodový projektil  a bylo rozhodnuto. Ostrava si odváží výhru o 7 bodů 80:87.

Dušan Medvecký - Pro nás je to důležitá výhra, my jsme sem jeli s cílem vyhrát a jsem rád, že se nám to povedlo. Vyhráli jsme týmovým výkonem, protože pět hráčů nastřílelo 10 a více bodů a další dva dali 7 a 8 a to si myslím, že rozhodlo, protože všichni hráči se zapojili do rotace a netahal to jen jeden hráč. Další věc je ta, že Kolínu dnes moc nepadaly trojky, 30/6 je dost tristní úspěšnost a to nám dost pomohlo. Týmový výkon a týmový duch rozhodl, dalším faktorem jsou doskoky. Kolín jsme přeskákali v útoku. Gratulace klukům.

Pavel Beneš - V první řadě gratuluji Dušanovi k vítězství. Dnes vyhrálo šťastnější družstvo. Celé utkání bylo vyrovnané. My jsme propadli v bodech z vymezeného území, dostali jsme 44 bodů, to je prostě moc. To co říkal Dušan, 14 útočných doskoků to je taky strašně moc, z druhých šancí 15 bodů. Na nás padla deka po těžkém losu, co jsme měli na konci základní části a my se z toho musíme dostat. Už ve středu jsme byli v útoku takový nijací a dnes to bylo znovu. Musíme se na to pořádně podívat a udělat nějaké drobné změny, aby to přineslo trošku potenci v tom útoku, protože i když místy bráníme velice slušně, tak v útoku prostě netrefíme vůbec nic. My jsme dnes zase prohráli a musíme se z toho poučit.

Petr Bohačík - Já jsem moc rád za výhru, za výhru venku, za výhru v Kolíně. Dnes musím říct, a zmínil to tu již trenér, dnes byl alfou a omegou náš týmový, kolektivní výkon a rozdělení bodů na celý tým. Což myslím, že se muselo Kolínu těžko bránit a tohle bylo dost důležité, i to, že jsme vyhráli doskok a urvali nějaké důležité míče. Koncovka byla vyrovnaná. Radost mi udělal Míša Medvecký, který si vzal dvě důležité střely v závěru a obě proměnil. Tím pádem jsme se dostali na 5 bodů a Kolín to již měl těžké a nakonec jsme vyhráli. Jsem moc rád za vítězství a za ten kolektivní výkon, co jsme dnes předvedli.

Miloš Pajović - Jako první chci pogratulovat týmu Ostravy k vítězství. Dnes jsme hráli špatně, nezískávali jsme obranné doskoky a minuli jsme spoustu střel za tři body. My se teď musíme zkoncentrovat na další zápasy. Ještě chci poděkovat našim fanouškům za podporu v dnešním zápase a doufám, že přijdou i příště.

Body Kolín: Šafarčík Petr 18, Pajović Miloš 13, Skinner Lee Edward 13, Bakić Bojan 11, Číž Adam 11, Machač David 9, Vocetka Michal 5, Bratčenkov Vojtěch 0, Dokoupil Petr 0, Harčár Pavel 0, Horák Ladislav 0, Zahradníček Filip 0

Body Ostrava: Woods Russell 19, Blagojevič Milič 18, Stanojevič Milan 13, Canada Malcolm  12, Stojačič Strahinja 10, Bohačík Petr 8, Medvecký Michael 7, Choleva Adam 0, Klímek Daniel 0

STŘELBA 3B. 30/6:20/8 STŘELBA 2B. 38/22:50/25 TH 24/18:20/13 doskoky 37:45 CHYBY 21:20 ROZHODČÍ Baloun Jan, Kurz Vlastimil, Linhart Tomáš KOMISAŘ Volejník Pavel POČET DIVÁKŮ 550

Hráč utkání: Michal Medvecký