Kolín předvedl stíhací jízdu, ale na Opavu nestačil

2. duben 2017, 10:51

Kolín - Celý zápas prohrávali, v závěru ale předvedli stíhací jízdu, která však kýžené body nepřinesla. Basketbalisté Kolína v předposledním kole nadstavbové části prohráli doma s Opavou 72:77. A i přesto, že kvůli zdravotním problémům nehrál její mozek Jakub Šiřina.

Do zápasu jsme vstoupili bez energie. Dále nám chyběla soustředěnost, navíc jsme hráli proti velmi dobře fyzicky připravenému týmu. Takto nemůže hrát proti týmu jako je Opava. Do druhého poločasu jsme vstoupili s mnohem lepší obranou. Podařilo se nám dotáhnout náskok a stalo se z toho vyrovnané utkání, které jsme bohužel neotočili ve svůj prospěch,“ posteskl si kolínský pivot Lee Skinner.

Kolín si myslel, že vítězství přijde samo, že když nepřijel Šiřina, tak se nemůže nic stát. My jsme ale do toho šli a už v první čtvrtině jsme si udělali náskok. Jsem strašně rád, že jsme konečně přivezli vítězství z venku před play-off, je to takové důležité povzbuzení. A i když jsme vyhrávali o 18 bodů, tak jsem moc rád, že jsme tu koncovku zvládli. Je to takový návod do play-off, že jsme se nezalekli toho, že bychom mohli prohrát,“ řekl po utkání křídelní útočník Opavy Luděk Jurečka.

První čtvrtina byla přestřelkou z velké vzdálenosti. Oba týmy proměnily celkem osm trojek (3:5). Byli to hráči Opavy, kteří měli přesnější ruku. V první čtvrtině vedli o jedenáct bodů.

Ve druhé svůj náskok ještě navýšili. Po Jurečkově pokusu to bylo dokonce o 17 bodů. Bylo otázkou, jestli se Kolínu podaří manko smazat, nebo bude nadále narůstat.

Dlouho byl rozdíl ve skóre dvouciferný. Největší v průběhu 29. minuty, kdy hosté vedli o osmnáct bodů (47:65).

Zdálo se rozhodnuto. Kolín na začátku čtvrté čtvrtiny zaznamenal šňůru jedenácti bodů v řadě a dotáhl se na dostřel (70:71).

Vypadalo na dokonalý obrat. Ten ale nepřišel. Dramatickou koncovku zvládli lépe Slezané.

Byl to předposlední zápas skupiny a oba týmy chtěly vyhrát, aby si přinesly vítěznou auru do play-off. To je samozřejmě jiná soutěž. My jsme využili v první čtvrtině chyb soupeře a dali jsme 26 bodů. Bylo jasné, že Kolín před domácím publikem zápas nevypustí, a i když jsme vedli o 18 bodů, tak zápas šel do koncovky, kde to je vždy o nějakém odraženém balónu nebo šťastné střele. Jsem rád, že jsme tento zápas dotáhli do konce. Rozhodla střela Dragouna, který dal těžkou trojku na rozdíl tří bodů a pak už jsme to ubránili. Kombinovaná obrana, kterou hrál Kolín čtvrtou čtvrtinu, tak proti ní jsme se nemohli prosadit. Byla účinná a nám chybělo trochu více kreativity a odvahy do ní hrát. Myslím si, že to byl dobrý zápas a dobrá příprava na play-off,“ uvedl trenér Opavy Petr Czudek.

Chtěl bych pogratulovat Opavě k zasloužené výhře. My jsme ten zápas prohráli v první čtvrtině naším laxním přístupem. Řekl bych neuvěřitelně laxním přístupem. Někteří hráči hráli bez zájmu, jako by si přišli jen tak zahrát,“ zlobil se trenér Kolína Predrag Benáček.

V závěru jsme to zdramatizovali, v poslední čtvrtině jsme konečně našli obranu, která platila na Opavu, ale bylo už pozdě. Měli jsme útok na vítězství, ale Jimmie Hunt neproměnil trojku. Každý si myslí, že Opavu dělá Šiřina, ale dnes se ukázalo, že to není pravda. Opava odehrála výborný zápas bez Šiřiny a vůbec nebyla cítit jeho neúčast. Kdybychom dnes vyhráli my, tak by to nebylo zasloužené,“ přiznal Benáček.

Před posledním kolem ve skupině A1 je jasné, že Medvědi v play off narazí na Děčín. Ten vyhrál na USK Praha. A právě s Válečníky Kolín zakončí nadstavbovou část.

Body: Bakić 16, Kerr 12, Dixon 11, Skinner 10, Hunt 8, Vocetka 7, Machač 6, Harčár 2 – Jurečka 18, Gniadek 16, Kouřil 13, Blažek 10, Cvek 10, Klečka 6, Dragoun 4. Rozhodčí: Hošek, Blahout, Salvetr. Střelba 2 body: 26/15:32/18. Trojky: 25/8:22/9. TH: 18/18:15/14. Doskoky: 31:23. Chyby: 18:23. Diváci: 600. Průběh: 15:26, 34:45, 51:67. Hráč utkání: Luděk Jurečka (Opava)