Kolín si domácí premiéru odbyl vítězstvím nad Brnem

10. prosinec 2017, 16:14

Kolín - Ve 12. kole Kooperativy NBL se radovali domácí hráči BC Geosan Kolín když porazili  - MMCITÉ Brno 89:69.

Až ve 12. kole se kolínští Medvědi představili domácím fanouškům ve zrekonstruované GEOSAN aréně. Na straně soupeře stál tým Brna, se kterým sousedíme v tabulce a který nám v 1.kole uštědřil porážku o 3 body, 64:61. Náš tým tak měl o motivaci postaráno.

Kolínští hráči vlétli do utkání skutečně jako uragán. Přesnou střelbou a několika body z rychlého protiútoku, který byl v tomto utkání jednou z našich největších zbraní, si vypracovali již v průběhu prvního poločasu dvouciferné vedení.

Po poločasové pauze se obrázek hry, k našemu nadšení, neměnil, Kolín dál diktoval tempo zápasu a navyšoval své vedení, které se se závěrečným klaksonem zastavilo na 20 bodech.

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): Chtěl bych poděkovat za gratulaci. Abych řekl pravdu, pro mě dnes čísla na zápisu v podstatě nic neznamenají. Pro mě je důležitější, že jsme hráli už doma. Že se to povedlo. Chtěl bych poděkovat všem lidem v klubu, kteří se o to zasloužili, že se plánované utkání 9.12. opravdu hrálo. Fanoušci se obětovali, vypomáhali a to je pro nás strašně důležité. Utkání bylo téměř vyprodáno. Další věcí bylo to, že kluci k tomu přistoupili tak, jak měli. Vstoupili jsme dobře do utkání. Znovu opakuji, že je důležité, že jako klub jsme to dokázali a mohli to plánované první domácí utkání odehrát. Pro mě není ani tak důležité jaká jsou čísla, ale že jsme mohli hrát doma.

Dejan Jakara (trenér mmcité+ Brno): Chtěl bych pogratulovat trenérovi domácích k vítězství v prvním domácím utkání v této sezóně. Měli jsme ten samý problém jako v předcházejících utkáních. V první čtvrtině prohráváme o 15 bodů. Není důležité, že máme nějaká zranění, musíme udělat nějakou změnu, jestli chceme uspět v následujících utkáních.

Adam Číž (hráč BC GEOSAN Kolín): Vše bylo řečeno a jsme rádi, že jsme první domácí zápas zvládli. Vstoupili jsme do něj s velkou energií, kterou jsme, až na malé výjimky, udrželi po celý zápas. Až do vítězného konce.

Zurab Kereselidze (hráč mmcité+ Brno): Bylo to stejné jako v našich posledních 5-6 zápasech. Po první čtvrtině jsme prohrávali o 15 bodů. Zkoušeli jsme se v průběhu zápasu vrátit do hry. Sice jsme to stáhli na nějakých 10 bodů, ale Kolín hrál doma a měl moc energie, jak tým, tak hlediště. Dnes byl Kolín lepší.

Body Kolín: Skinner Lee Edward 20, Šafarčík Petr 16, Číž Adam 15, Bakić Bojan 10, Pajović Miloš 9, Dokoupil Petr 8, Vocetka Michal 6, Harčár Pavel 3, Machač David 2, Bálek David 0, Horák Ladislav 0, Rovenský Lukáš 0

Body Brno: Barry Canyon Shane 16, Kereselidze Zurab 14, Primorac Mladen 14, Tomanec Jan 14, Mays Kevin 6, Nehyba Zdeněk 3, Hrabovský Marián 2, Jedovnický Michal 0, Vašát Viktor 0

Nejlepší hráč: Adam Číž

PRŮBĚH: 31:16, 46:33, 68:49, STŘELBA 3B. 27/9:21/4 STŘELBA 2B. 40/28:39/22 TH 11/6:23/13 doskoky 35:36 CHYBY 20:16, ROZHODČÍ Hruša Petr, Lukeš Václav, Záruba Matěj KOMISAŘ Volejník Pavel POČET DIVÁKŮ 600.