Kolín si na palubovce brna připsal důležitou výhru

4. listopad 2018, 13:17

Kolín/Brno - Výjezd pod Špilberk čekal na kolínské Medvědy v sobotní podvečer, když zajížděli k utkání 8. kola Kooperativa NBL na palubovku místních "nábytkářů", jak se podle partnera firmy egoé přezdívá brněnským basketbalistům.

egoé Basket Brno - BC GEOSAN Kolín 66:87

Vstup do zápasu patřil domácímu týmu. Díky pestré hře na útočné polovině zaznamenalo Brno za první čtvrtinu 27 bodů. Ve druhém dějství se však obraz hry zcela obrátil a to díky fantastické obraně Kolína, která udržela domácí na pouhých 8 bodech. Do šaten tak po dvaceti minutách odcházeli hosté s vedením o 9 bodů.

Ve druhém poločase se dal očekávat velký odpor domácích, kteří dosud neprohráli žádné utkání rozdílem větším než 17 bodů (porážku 70:87 uštědřili týmu trenéra Dejana Jakary pardubičtí basketbalisté v předminulém kole). Medvědi ale nedovolili žádné snížení svého náskoku, naopak postupem času vedení navyšovali. V momentě, kdy se dostali do vedení o dvacet a víc bodů, bylo  o vítězi rozhodnuto! Brňané již neměli dostatek jak fyzických, tak i morálních sil na zvrat. Kolínský tým předvedl v Brně výkon, kterým by se rád prezentoval po celou tuto sezónu. Hráči si pohlídali útočný doskok soupeře a sami dokázali vybojoval 15 útočných doskoků. K tomu se přidala po 30 minut  výborně šlapající obrana, která je v tomto duelu dokonale zdobila.

Body Brno: Keely Reginald 16, Geiger Deremy 9, Nehyba Zdeněk 9, Roby Davell 9, Stegbauer Lukáš 9, Kereselidze Zurab 4, Kozina Jan 4, Farský Radek 2, Jokl Jakub 2, Vyroubal Martin 2, Hrabovský Martin 0, Szarowski Daniel 0

Body Kolín: Purifoy Preston Lamar 16, Thompson Alexander Jacob 16, Machač David 14, Šafarčík Petr 12, Walton jr. Anthony Lamont 12, Číž Adam 10, Pajović Miloš 7, Bratčenkov Vojtěch 0, Dlugoš Theodor 0, Kosík Lukáš 0, Merta Tomáš 0, Šoula Jiří 0

STŘELBA 3B. 22/6:26/9 STŘELBA 2B. 42/22:40/22 TH 7/4:23/16 doskoky 29:46 CHYBY 20:15 ROZHODČÍ Blahout Petr, Jeřáb Jan, Záruba Matěj KOMISAŘ Hlaváček Pavel POČET DIVÁKŮ 247.

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): „Pro nás je toto vítězství velmi důležité, protože jsme nezvládli poslední utkání doma s Olomouckem, kde jsme byli jasně lepším družstvem. Potřebovali jsme se chytit. Takže jsme velmi rádi, že jsme tady dneska vyhráli. Brno předvádělo v letošním ročníku velmi dobrý basketbal, jsou velmi nebezpeční, především na domácí palubovce. Kromě první čtvrtiny se dá říct, že jsme byli lepší družstvo. Utkání jsme dovedli do vítězného konce, a to vysokým rozdílem. I efektivita je velmi vysoká. Dneska se nám v podstatě dařilo to, co jsme chtěli. Po taktické stránce jsme družstvo připravili, vyšlo to. Chtěli jsme odříznout zahraniční hráče od skórování, to se nám povedlo. To byl základ toho, abychom utkání dovedli do vítězného konce.“

Dejan Jakara (trenér egoé Basket Brno): „Nic, nemám moc co říct. Neudělali jsme to, na čem jsme se domluvili, a to zejména u hry všech kolínských hráčů pod košem. Nezabránili jsme ani přihrávkám dolů pod koš tak, jak jsme zabraňovali celý týden. A měli jsme otřesné tři čtvrtiny v útoku. Když to dáme všechno dohromady, tak nemůžeme očekávat výhru.“

Preston Purifoy (křídlo BC GEOSAN Kolín): „Myslím, že největší roli hrálo naše doskakování, dnes jsme doskakovali velmi dobře. Byl to velký rozdíl. My jsme sem přijeli zaměření na obranu. Do dnešního utkání jsme šli s tím, že jsme v koncovce prohráli několik vyrovnaných zápasů. Hodně z nich bylo hlavně kvůli naší obraně clony na hráče s míčem a v tom jsme si dnes vedli mnohem lépe.“

Zurab Kereselidze (guard egoé Basket Brno): „Jak už zaznělo, měli jsme totální výpadek obrany. Pod košem jsme prakticky skoro nic neubránili. Jedinou pozitivní věcí byla první čtvrtina, kdy jsme si ještě trochu přihrávali. Pak se v útoku – nevím – asi každý začal dívat na body. Už jsme si nepřihrávali, a to byl asi největší problém. Dali jsme totiž asi stejný počet bodů, co jen za první čtvrtinu. Druhou věcí jsou jejich útočné doskoky, kterých měli asi osmnáct. To je o osmnáct útoků víc, a to je hrozně těžké.“